Re: .

Martin | 23.08.2016

1. Prečo chcú Anglosasi vojnu medzi Ruskom a USA? Však si neuvedomujú (ako dnes GP), že by to znamenalo jadrovú WW3 a koniec sveta, aj ich samých? To sú až takí sprostí?

Do určité míry je to problém systémový. Vycházející z podstaty liberálního kapitalismu, jako extenzívního modelu neschopného přežít bez vnější expanze - agrese.
Dobytí a podmanění Ruska by dalo systému dalších cca 200 let. Rusko jako plankton pro živení západní civilizace. To bylo na stole celá staletí. A byla období, jako třeba dvacátá nebo devadesátá léta minulého století, kdy to bylo na dosah.
Tedy je to možné vnímat jako esenciální a existenční nutnost systému, který byl záměrně dořízen (GP?) do bankrotu už v devadesátých letech minulého století. V roce 1988 prohlásil Allan Greenspan, že systém je natolik bankrot, že jej zachrání jen zázrak. Ten přišel v podobě pádu Berlínské zdi a SSSR. Nyoliberální model umožnil rychle vysát Rusko i Východní Evropu a piratizace, které zničily dvě třetiny průmyslové základny bývalého sovětského bloku byly zároveň asi největším přesunem majetku do rukou anglosaské kapitalistické věrchušky v historii, ale také daly systému k dobru cca čtvrt století. Krach roku 2008 přinesl zjištění, že nakradené bylo právě prožráno.
Ani kanibalismus v podobě útoků zbraní derivátového hromadného ekonomického ničení hedgeových fondů na slabší články vnitřní ekonomiky Západu (i.e. Španělsko, Portugalsko, Řecko Irsko atd.) problém systému neřeší.
Situace je patová. Bez získání ruských zdrojů liberální kapitalismus (kanibalismus) v rukou anglosaské elity nepřežije. Ale ruské zdroje dnes nelze získat jinak, než prostřednictvím jaderné války.
A tady se samozřejmě nabízí otázka do jaké míry je část nižší kapitalistické věrchušky - anglosaské elity na konfliktu pracující šílená a do jaké míry to z její strany není jen blafování, mající za cíl vyvolat systémové změny v Rusku. Tedy do jaké míry není celé to chřestění zbraní provozováno v naději, že je druhá strana bude považovat za natolik šílené, že se raději vzdá v zájmu přežití lidstva.

Přidat nový příspěvek