Re: jsem rada ze je to tak jak si myslim od zacatku

Nikdo | 09.08.2016

Naznačil, že je v politice ten, kdo se politikou (vztahy ve společnosti) zabývá a ne ten kdo má nějakou funkci. Já jsem taky v politice, když se v práci snažím najít a prosadit nejvhodnější řešení. Pak tam hezky ukázal, jak to chodí, lidé berou vše příliš osobně, když mají pocit, že je kritizuje a pak sním nemluví a pak zjistí, že je vlastně kryl a děkují mu - prostě život v lidské společnosti. Takže to jsem v politice neznamená, že se ji účastní tak jak si představujeme. Jeho slova získávají váhu a lidé je berou v úvahu a tak ovlivňuje politiku, ne že by přímo dojednával něco s konkretními jednotlivci (může ovšem někomu říci svůj pohled na věc a rozhodně si asi nebude způsobovat potíže tak, že bude dávat konkretnímu jedinci příliš konkretní rady, každý si musí poradit sám, jedině tak lze vyrůst převzetím odpovědnosti za svá rozhodnutí). Takhle to odhaduji, že by nějak mohlo být.

Má schopnost konceptuálně ovlivňovat lidskou společnost a cílem je, aby tu koncepci ostatní pochopili a přijali, když je koncepce dobrá. Pokud bude koncepce přijata a zakoření bude to mnohem lepší než koncepce současná davo-elitářská. Kdy elity jsou nedotknutelné a to vede k tomu, že je elita nezodpovědná a rozmazlená.

Přidat nový příspěvek