filmy 2

Perun | 02.08.2016

A ešte k anglo-americkým filmom. Pred pár dnami som videl nového Tarzana (je zaujímavé, že aj Potter, aj Bond aj Tarzan vznikli na základe britskej predlohy a natočili sa v Hollywoode.

Tiež každý nový Tarzan akoby kladie dôraz na niečo iné. A kedže náhody neexistujú (iked nie za všetkým vidím GP, skôr ešte vyššie entity, ale aj gp tú máva svoj vklad), tak pár postrehov:

hlavný záporák je Leon Rom, belgičan v slubách belgického kráľa Leopolda. Kladným hrdinom je Tarzan (anglický lord), a potom americký černoch, vyslanec amerického prezidenta. A + Tarzanovi priatelia, africkí černoši (vykreslení výlučne sympaticki a Tarzanova Jane im ochotne padá do náruče atd.)

Pripadá mi to (okrem zjavného dôrazu na tradičnú USA + GB spoluprácu, podfarbenú tentoraz aj farebným multi kulti) ako už priprava brexitu (film vznikol ešte pred hlasovaním).

Zlí, krutí begličania ("Brusel") , na čele s chlapíkom menom Rom (slovensky Rím...). Len krstné meno Leon som ešte nerozlúštil, znamená to Lev (ale napr. aj katolícke Santiago de Compostella je v španielskej provincii Leon...) Ešte aj meno kráľa Leopold má podobný význam. (symbolom Anglicka sú 3 levy, ale neviem, ako to súvisí).




Přidat nový příspěvek