Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Montsegur

asar | 29.07.2016

Ja o tom neviem nič, že katari používali hlaholiku. Síce môže na tom niečo byť, ak existuje spojitosť katarov s bogomilmi. Nechal som si preto vyhľadať nejaké ich písomnosti - napr. Lyon ritual a tam nie je hlaholika. Jáj, prepáčte, je to sfalšované. Ale lingvistické mapy nie sú sfalšované. Sme v patovej situácii. Ja ti nemôžem nič ukázať, lebo povieš, že je to sfalšované, ani ty mne nemôžeš nič ukázať, lebo ja ti poviem, že je to sfalšované.

Pozeral som kopec fotiek Montseguru, ale okrem tej krátkej prednej steny sa mi zdajú múry dosť tenké. O tom druhom hrade ani nevravím.

Zámena fotiek nič nemení na argumentácii. Máš pravdu. Hrady dobývané v 17. storočí delostreľbou bez jedinej stopy po ostreľovaní. Je to úplne jedno.

Sorry, ale začína mi to už byť smiešne ako sa snažíš obhájiť neobhájiteľné. Ako sa to volá tá práca? Ako sa robia texty svätými? Výstižné. Asi som urobil kacírsku vec. Spochybnil som časť svätého textu.

Vidím, že niektorí operujú perfektne s pojmami a citujú celé vety z DVTR, ale vnútorne mnoho vecí nechápu.

Avšak získajúc (osvojac si) pojmový a terminologický aparát nejakej teórie riadenia, netreba strácať to, čo je vlastné mačiatkam pod vedením mamy-mačky – predstavu seba samého v konkrétnych situáciách riadenia. V opačnom prípade „riaditeľ“ – mechanický dogmatik preplnený terminológiou danej teórie, formálno-logicky ňou správne operujúci, nemôže takto (bez vlastnej predstavivosti) vstúpiť do praktického riadenia konkrétnych procesov. Bude na smiech uprostred teoreticky negramotných „riaditeľov“ – praktikov, vnímajúcich život a predstavujúcich si seba v situáciách riadenia okolností.

Mám tu cviko. Vo filme Matrix, neviem, aká to už bola časť, asi trojka bol Neo uväznený na stanici metra. Nebol vôbec pripojený káblom k matrixu, ale jeho mozgový sken ukazoval rovnakú aktivitu, ako u ľudí pripojených k matrixu. Čo to znamená?

Přidat nový příspěvek