Tabulky a spol

Standa | 21.07.2016

Ad tabulky: Podle mne je to především snaha seřadit v té době známá nebeská tělesa (planety) podle předpokládané rychlosti rotace rolem Země. Luna rotuje kolem Země nejpomaleji, Saturn nejrychleji - samozřejmě jen podle starověkého Aristotelova a Ptolepmaiova náhledu na Vesmír. Může to být i seřazení podle vzdálenosti sfér, které je podle toho náhledu stejné.

Ad nit: cestu zpátky jsem jasně uvedl.
Ad spojnice čísel: interpretovat ji lze prakticky jakkoliv. Člověk si ji může dát jako Rorschachův test.
Ad Minotaurus: opět to lze inteprtetovat dle libovůle interpretátorovy. Zvlášť pokud si do původní pověsti dosadí zoo dalších zvířat. Osobně jsem přesvědčen, že pokud chce někdo někde něco vidět, tak to tam vidí - bez ohledu na realitu či záměr původního autora.

Podle mne je správný způsob posuzování takový, že se uvažuje celá množina všech možných interpretací a ne jen ty, které se mi hodí pro sebepotvrzení vlastního názoru. Pokud je množina možných interpretací příliš široká a nekonzistentní, je jasné, že interpretovaná věc může podle potřeb dosvědčovat cokoliv. I opak toho cokoliv.

Přidat nový příspěvek