Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: konina

Sio | 15.07.2016

Jak jsem napsal výše, připustit jeho (inteligentního tvůrce) existenci musíme. Dokázat můžeme ztěží, ale probrat to celé z hlediska přijetí tohoto axiomu lze.
Jiná otázka je, co všechno udělal "osobně" (má vůbec nějaké "já" podobné našemu?). Možná jen zorganizoval něco jako velký třesk, nastavil nějaká pravidla a teď už to běží samočinně? Třeba to nebere jako deterministickou záležitost, neví, jak se to bude vyvíjet a nechává tomu volný průchod? A jen pozoruje, co se bude dít a baví se tím. S počítačovým programem se něco podobného udělat dá, zjednodušeně, pokud hrajeme šachy s počítačem, pak "vnějším prostředím" jsme my, šachový program se bude chovat podle toho, jaký tah uděláme. A ani tvůrce toho programu nedokáže předpovědět, co program vypočítá v dalším tahu, zvláště pokud do toho zapojí nějaký generátor náhodných variant.
pokud se ptáme, zda Darwinova teorie vylučuje existenci Boha, odpověď je jasná. Ne, nevylučuje. Ale pokud se ptáme, zda existence Boha vylučuje platnost Darwinovy teorie, je odpověď stejná. Ne nevylučuje. Co vylučuje Darwinova teorie? Vylučuje tvrzení biblického projektu, že člověk vznikl tak, že Bůh splácal Adama z hlíny, z jeho žebra naklonoval Evu a bylo hotovo. To pochopitelně zastáncům biblického projektu a jejich zombíkům musí vadit.

Přidat nový příspěvek