Re: měření elektřiny

Nikdo | 13.07.2016

Standart přeci není ještě zaveden, teď je to děláno podle plotu (nebo spíše jak se hodí těm co o tom mohou rozhodovat), existuje spousta spekulačních vrstev. Např. za stejnou práci získáte na různých místech různý výdělek. Zavedení standartu by v tom udělalo pořádek.

Mimoto navíc mi Vámi uvedena čísla odpovídají (s výjimkou Islandu o něm nemám představu, ale možná jim to šlape). Že je česká na úrovni britské a slovenské to mi sedí (uvědomte si, např. že Česko je kolonie a pouze asi desetina z toho co se vyprodukuje zůstává doma). Ale nekontroloval jsem a neznám Váš zdroj statistiky spotřeby.

Pro pochopení je potřeba si uvědomit, že význam má pouze použitá energie, to znamená, že energie musí být spotřebovaná na něco užitečného co někdo koupí. Když budu spotřebovat energii na nic, tak za co ji koupím, když nic neprodám rozumíte. (Stát bude mít vysokou spotřebu energie a vysoký kurz, že má velký průmysl, ale bude mu to k ničemu, protože nikdo to nebude od něj kupovat a tak si nulu vynásobí vysokým kurzem).

Přidat nový příspěvek