Re: Hmmm

Lin | 05.07.2016

Pro Jara: pokusím se odpovědět, ale - bez záruky. :)
Co jsem tím chtěla říct? Nesedejte na lep politickým heslům a prověřte si, jestli ta hesla se dají taky v praxi realizovat, protože - vědět, co dělat, ještě neznamená umět to uskutečnit. Nebo ještě jinak - jestli to v současné realitě je průchodné, proveditelné a k čemu to povede. K chaosu a zmatku, kterého využívají různí spekulanti a to jak finanční, tak političtí, by to vést nemělo, protože na ten vždy doplatí "dav".

1) a 2)
Jestliže brexit byl od GP plánovaný a svým způsobem potřebný, pak je odpovědět dost těžké - zvláště, co to přinese Británii. Pro Evropu v současném stavu je to špatné - a myslím Evropu, ne EU. To "přeformátování EU", o kterém už se mluví, je za současných politiků jedině o fašizaci. A k čemu to povede? K nárůstu podpory nacionalismu v jednotlivých státech, což je vlastně také o fašismu (nacismu). Stručně řečeno - v jednotlivých státech bude stoupat podpora nacionálních diktátorů s "jednoduchým" řešením.
Pjakin nevylučuje ani vznik států nových.

3) Královna ví, co se děje, ale obávám se, že řešení toho stavu ve prospěch národa prostě nemá. Ona dělá to, co se po ní chce a dneska už i pro záchranu své vlastní kůže.
Šlo mi o to, že když umí vypustit "náhodně" otázku "..a proč bychom tam zůstat měli?", tak by nyní, pro uklidnění chaosu, mohla "vypustit" něco uklidňujícího.

4) Farage JE odpovědný a to i když v eu-parlamentu říkal věci i za nás. Celou dobu byl proti EU - ale teď, když ho Angličané poslechli a hlasovali pro výstup, tak řekne - sorry, já svůj úkol splnil a jdu se věnovat rodině. Z jeho hlediska svůj úkol splnil, protože kvůli ničemu jinému v politice nebyl = jen aby lidi postrčil k odchodu, nastartoval a uspíšil ten proces. Ale - co lidé? Podle mého je to stejná prasárna, jako když tě někdo přesvědčí, abys strhl střechu svého domu, protože je špatná a že on umí lepší - a když to uděláš, řekne - sorry, já svůj úkol splnil.
Ostatně - Farage lhal i v kampani a nyní sice z vedení strany odchází, ale jako poslanec chce zůstat. Tak o čem to je?

5) Chyba obyčejných Britů to nebyla a je mi jich svým způsobem nyní líto.

Závěr: Nejspíš platí za C), protože - jak objasňuje "nový Pjakin" - referendum GP uspíšil, původně mělo proběhnout až za rok. A nejspíš mělo skončit výstupem, protože "činnost" celé EU provokuje k tomuto výsledku (=jinde by to dopadlo stejně).

Tak...snad jsem splnila očekávání...:)

Přidat nový příspěvek