Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Budu poněkud sarkastický

Sio | 05.07.2016

Mentální a duchovní rovina spolu souvisí, těžko to lze odtrhnout, a málokdo zvládne oddělit emocionální od racionálního, to vyžaduje bdělé sebeuvědomění. "Duchovní/psychologický neklid" je to, co generuje přání vědět o tom víc, diskutovat a přemýšlet o tom. To tu je. Emocionální sebereflexe a přehodnocení hodnot nastupuje v plné míře až po osvícení, na konci procesu. Ale závěr nemusí být pro KSB lichotivý, to záleží, co z procesu poznávání vypadne. Nemáte patent na rozum. Ale DVTŘ na mě udělalo dobrý dojem. Přemýšlím o možnostech uplatnění. Není to ale nic zásadně nového, jen lépe utříděná informace, kterou už jsem měl.
Životní orientace a směřování? Je mi 56 a nemám pocit, že by moje orientace a směřování bylo nějak v zásadě špatné. Ale korekcím jsem samozřejmě otevřen.
Když se ptáte mě, uveďte jak jste na tom vy. Odpovězte mi na vaše otázky za sebe, třeba vás pak lépe pochopím.
Obecně, moje orientace je celkem altruistická. Jsem asketa, stačí mi málo, materiálním statkům neuděluji moc pozornosti. Snažím se nezanechávat za sebou výraznou "jedovatou stopu", tj. zbytečně moc odpadu. Mám rád starší věci a využívám je až do konce. Nikdy jsem si například nekoupil nové auto a to ne proto, že bych na to neměl.Myslím, že jsem člověk sociálně soucitný, neprojevuje se to tolik na různých sbírkách a DMS, ale dávám některým sociálně slabším lidem podle možnosti práci, na které spíše prodělávám. Snažím se pochopit, co si lidé myslí a cítí a většinou se mi to daří. V každém člověku se mi daří nalézt i dobré stránky, kupodivu. Jsem zastáncem vyváženého přístupu mezi individualismem a kolektivismem. Věřím, že řešení problémů lidstava je v racionální analýze jevů a zvyšování uvědomělosti lidí.

Přidat nový příspěvek