Re: bez Pjakina nikdo nic neví

M.C. | 28.06.2016

No, jestli chcete něčí názor bez Pjakina, tak bych řekl, že současná mediální hysterie a křížové tažení proti libře a britské ekonomice celkově je ze strany těch, kdo potřebují ovládat Evropu skrze EU a TTIP snaha
a) o ,,potrestání" Britů za to, že si dovolili neposlechnout
b) o zastrašení ostatních, kteří o tomto kroku uvažují také.
Protože jinak se EU sice nerozpadne, ale přestane se v míru a pokoji ubírat po hlavě do prdele, kterýžto směr jí určili neocons.
Místo toho by mohl v EU znovu začít převládat zdravý rozum a ochrana vlastních zájmů místo krvácení v zájmu jiných.
Mohlo by dojít k výměně zkorumpovaných elit jak v národních státech (že Bohuslave?) tak na úrovni EU.
Ochrana vlastních zájmů evropských zemí a národů nutně povede ke spojenectví s Ruskem, neboť státy (jak známo) nemají přátele, státy mají jenom společné zájmy a společných zájmů Evropy a Ruska je opravdu hodně. Rovněž je hodně oblastí, kde se mohou navzájem podpořit.
A při představě, že se Evropa nepropadne do chaosu a úpadku, ale udrží si vlastní politickou a hospodářskou integritu se musí někteří ,,lidé" budit zpocení hrůzou. Dobře jim tak.

Takže můj názor: Za pár týdnů se celá věc uklidní a začne se věcně pracovat. Nicméně se utrhla lavina, kterou už nikdo nezastaví: Ukázalo se, že to jde.

Názor p. Pjakina si taky rád poslechnu, resp. přečtu, protože on zná skutečnosti a souvislosti, které já neznám nebo mě unikají a dokáže z toho vytáhnout i věci, které já tam nevidím.

Přidat nový příspěvek