Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: koláž

M.C. | 01.07.2016

O příznivcích fašistů v Británii vím, hlavně v řadách šlechty a v obchodních kruzích, viz například králův bratr, ten co abdikoval poté, co se oženil s rozvedenou Američankou. Nebyl zdaleka jediný, konec konců britská královská rodina je původem německá dynastie Saxon-Coburg-Gotha. Windsorové si začali říkat až po první světové (asi od r. 1925).

Nicméně Němci jim ukázali, jak to s nimi myslí, nějaký jejich bratranec, princ Sasko-Koburgský jako pilot Me-110 v rámci náletu na Londýn úmyslně rozbombardoval jedno z křídel Buckinghamského paláce a ještě se tím potom chlubil v novinách.
Rozčarování britské královské rodiny bylo značné, dotyčný byl krátce před válkou v témže areálu jako host na nějaké chlastačce.

Základní britská doktrína několik století stará, byla, že se nesmí spojit evropské mocnosti, neustále si musí konkurovat a drbat se mezi sebou, když se to v Evropě mele, je to v pořádku. Proto před Mnichovem zpracovali Francouze, aby nás nechali plavat a dali Němcům volnou ruku. Ještě ani Polsku se nehrnuli na pomoc, ačkoliv je Němci po vyhlášení války začali napadat na moři. No a potom přišlo Dánsko a Norsko, tam už se zamíchali a následně Belgie, Holandsko a Francie, kde už museli konat. O moc více konat nemohli, protože neměli čím a nestačilo to.

Z Dunkerque Britové zachránili vesměs jenom vojáky a jejich osobní zbraně, skoro všechna těžká výzbroj tam zůstala. Hitler v té době nechtěl nasekat moc britských mrtvol, protože věřil, že Británie, kterou neměl v plánu a byla obtížně porazitelná, s ním uzavře mír, nebo aspoň příměří.
Hitler byl voják a na Bismarckovu myšlenku o válce na dvou frontách nezapomínal. Když ho Churchill odmítl, naštval se a nařídil Británii porazit. Potom už na mrtvoly nehleděl. O půl roku později, když viděl, že Británie drží a soudruh Stalin začal odlévat z písmenek kulky, změnil priority a nechal vypracovat Fall Barbarossa, ale Brity bombardoval dál a lodě jim potápěl taky dál. No a těsně před útokem na SSSR učinil ještě jeden pokus se ze smrtící pasti dostat – vyslal jednoho z nejbližších spolupracovníků– Rudolfa Hesse. Goringa vyslat nemohl, toho by v Británii za Coventry, Liverpool, Bristol a v neposlední řadě Londýn nakrájeli na nudle. Ostatní neuměli sami létat.

Britské koloniální jednotky nebylo jednoduché ani rychlé do Evropy přivézt – a ty co už přivezli, bojovaly v Africe. Byli to Indové a Nepálci (Gurkhové) a pár Australanů. Kdyby jich šlo přivézt více, určitě by je přivezli.
Za půl roku však Indy, Australany a Novozélanďany začali zaměstnávat Japonci. Dovoz Kanaďanů a Američanů přes Atlantik by taky nebyl jednoduchý ani rychlý, navíc ani jedni nijak početnou armádu neměli a o těžké výzbroji škoda mluvit. Američani si první rok a půl války nemohli poradit ani s Japonci, kteří měli taky prd tanky a děla, ale měli aspoň letadla.

Přidat nový příspěvek