Re: Re: Re: Re: koláž

M.C: | 28.06.2016

Tak tak, každý dílčí problém musí být posuzován v širších souvislostech a u každé informace je třeba posuzovat, jak zapadá do celkového obrazu a jestli jednotlivé dílky vůbec nějaký ucelený obraz dávají.

O plánech trockistů se s vámi, nepřu, to byla banda nebezpečných magorů, ve srovnání s nimi byl Stalin velmi rozumný, mírný a střízlivě uvažující politik.
Stalin jim překazil jejich šílené, nepromyšlené plány, které by skončily bezúčelným a nikam nevedoucím masakrem a utrpením stovek miliónů lidí aniž by se čehokoliv rozumného dosáhlo. Trockisté byli salónní levičáci, tlučhubové, nedomýšlející svoje fantazie a vykřikující svoje agresivní vize do světa.
Jejich odstavení a likvidace byl jednoznačně záslužný čin vůči národům SSSR, protože pod vedením trockistů by sovětských lidí zahynulo a trpělo ještě daleko více a delší dobu.

Mimochodem, soudruh Stalin používal při šíření socialismu jaké lidi? No ano, především lidi žijící na území SSSR.

Myšlenku budování socialismu v jedné zemi znám a divím se, že proti mě argumentujete právě touto velmi správnou tezí, protože po zasazení do souvislostí z ní plyne pravý opak toho, co se snažíte dokázat.
Poté, co zkrachovaly Leninovy představy o vývozu revoluce do dalších zemí bez přípravy, jen tak ,,z chodu" a vyvozeny závěry z těchto neúspěchů, bylo rozhodnuto další pokus odložit a lépe se na něj připravit.
Bylo nutno postavit zemi nejprve hospodářsky a vojensky na nohy, stabilizovat režim a vyrovnat náskok kapitalistických zemí v průmyslové výrobě.
K tomu se váže jiná Stalinova teze: ,,Zaostáváme o 50-100 let. Musíme to během 10-15 let dohnat, nebo nás rozdrtí."
Stalin si nedělal iluze o možnosti mírové koexistence SSSR a kapitalistických zemí. Měl v té věci jasno. Sovětský režim se pokusily ostatní země svrhnout vojensky, utopit ho v krvi. Za značných obětí byla tato snaha zmařena. Země na tom byla po válce velmi špatně, ale její protivníci na tom nebyli o mnoho lépe.
Stalin délku odkladu před dalším kolem pokusu o likvidaci sovětského zřízení stanovil celkem přesně. A nezahálel. Připravil Sovětský svaz na další kolo zápasu velmi dobře a málem se mu podařilo plány globálních elit zkřížit definitivně. Ale překombinoval to, a to se stalo jeho plánům a mnoha lidem osudným.

Už v roce 1938 nechaly Francie a Británie napospas Hitlerovi nejprve Rakousko a následně Československo, dále ho nechaly vpadnout do Polska aniž by pro tyto země a národy pohnuly prstem. Předtím mu povolily znovu vybudovat ozbrojené síly v rozsahu, který dle mírové smlouvy Německo mít nesmělo. Proč? Protože chtěly Hitlerovýma rukama a na účet Německa dokázat to, co nedokázali samy: zničit SSSR. Dost možná by Němcům jejich armády v poslední fázi pomohly SSSR dorazit, nebo by naopak dorazily vítězné, ale do krajnosti vyčerpané Německo.

Proč západní mocnosti dovolily Hitlerovi Německo znovu vyzbrojit a proč nebránily jeho mocenské expanzi dokud se neobrátila proti nim samotným jsme si tedy už zodpověděli.
Teď se položme na otázku, proč Německu ve znovuvybudování jeho ozbrojených sil pomáhal Sovětský svaz.
Co sledoval soudruh Stalin vojenskou a hospodářskou podporou Hitlerova režimu?
Odpovězte vážení kolegové a kolegyně.


Ekonomické potenciály si netroufám posuzovat, nemám k tomu údaje ani potřebné znalosti pro jejich vyhodnocování. Ale možné to je.
Jenže.... Armáda takové velikosti jako byla tehdy DRRA (5 milionů mužů před začátkem mobilizace) vyzbrojená tolika technickými prostředky nebude dovyzbrojena a dovybavena nikdy, protože než jednou generací zbraní vybavíte celou armádu, začíná už lehce zastarávat a je nutno zavádět do výzbroje novější generaci.
Anebo jít cestou soudruha Stalina, které se snaží přidržovat i současné Rusko - nově zavedená zbraň musí být kvalitativně o tolik lepší než její protějšky v armádách protivníka, aby nám stačilo přezbrojovat oproti protivníkovi ob jednu generaci.
Když se podíváte na počty jednotlivých typů hlavních zbraní, jejich TTD a rok jejich zavedení do výzbroje, tak zjistíte, že zralý na přezbrojení byl spíše wehrmacht.
Sověti na tom zas tak špatně nebyli, problém byl spíše s výcvikem, protože jak se prudce zvyšoval početní stav ozbrojených sil, tak se stejnou měrou ředili zkušení vojáci a velitelé mezi zelenáče, což se nemohlo neodrazit na bojeschopnosti jednotek v podmínkách náhlého úderu protivníka a v situaci vzdušné nadvlády protivníka nad prostorem bojových akcí. V případě vlastního překvapivého útoku a zaskočení protivníka by to byl taky problém, ale podstatně menší.
DRRA chybělo mnoho zbraní a vybavení (např. radiostanice), ale i to co měla by za podmínky rozumného použití v boji, na porážku Německa, které toho mělo ještě méně a v horším stavu, stačilo.
Kdyby byl první strategický sled DRRA umístěn v pásmu opevněných prostorů tzv. Stalinovy linie, které byl zůstaly ve stavu z roku 1939 (tj. plně bojeschopné) a za ním, tak by v případě německého útoku tento útok sovětské jednotky zastavily a po vyčerpání sil wehrmachtu útoky na opevněnou linii by mohly přejít do útoku.
Nový rok 1942 by už sovětské jednotky slavily v Berlíně. Jenže.... to by je nesměl někdo navelet až na hranici, do dostřelu německých děl a do doletu střemhlavých bombardérů, které se vzhledem ke svým mizerným vlastnostem jinak než v podmínkách vzdušné nadvlády nad bojištěm používat nedaly. Nesmělo by být zakázáno tyto bombardéry napadat a sestřelovat atd. atd.

Když jsme u toho trockistického spiknutí:
Už jsme se dobrali toho, že všechno se dělo na rozkazy z GŠ, vydávané Žukovem. Žukov tedy musel být také trockista (jeho neúcta k životům vojáků by tomu nasvědčovala).
Považujeme za prokázané, že Stalin trockista nebyl.
Jak dokázal trockista Žukov přesvědčit Stalina o správnosti svých škůdcovských plánů nevíme. Co víme, že trockisté Stalina v roce 1941nesvrhli, ani se nikde nepsalo, že by se o to pokusili.
Pokud tedy, jak jste napsal dříve, soudruh Stalin dokázal spiknutí a pokus o státní převrat spojený s odstraněním vlastní osoby zmařit, tak jak to, že se Žukov dožil relativně ve zdraví roku 1969? A ještě stihl jeden vojenský převrat opravdu uspořádat. Jak to, že nebyl zastřelen spolu s Pavlovem a jeho důstojníky (některými). Proč bylo potrestáno pouze velení Západního frontu a velícím důstojníkům Pobaltského, Jihozápadního a Jižního frontu se nestalo nic, ačkoliv jednotky DRRA byly rozmístěny v těsné blízkosti hranice i u těchto frontů a na prdel od Němců dostávaly všechny fronty zhruba stejně (JZ front o něco méně). Kde je tady Stalinova prostá, ale železná logika?

Mimochodem, nevzpomínáte si, kdo se postaral o odstranění soudruha Tuchačevského?

Přidat nový příspěvek