Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde je noosféra ?

Lexa | 19.06.2016

Ahoj Luxi,
To tak tobě přijde.
Ad Hegel - asi koukáš na jiné stránky než já? Nějaká podivná chronologie - 18.století (Hegel) jako základ buddhistiické dialektiky?
Co se děje s vědomím člověka po smrti, kdy zaniká materiální nosič (tělo)? Proč západní věda na tuto otázku nepřinesla vůbec žádnou uspokojivou odpověď? Pokud ses díval na video, které jsem ti posílal, je tam řada dalších příkladů. Vykládat vědomí jako výsledek chemicko-biologických procesů je naprosto neudržitelné.
Mimochodem, pokud ses díval na celé video Zaznobina, tak tam někde říká - nebo si to možná pletu s Jefimovem (sleduji oba v originále a nevím teď přesně) - že vývoj vědy musí jít v budoucnu právě cestou zkoumání vědomí. Zaznobin říká o noosféře, že je "všude a nikde" A jaký nosič má tedy toto informační pole planety a jaký hmotný nosič mají egregory?
Vaši guruové vám tady říkají, že budoucnost lidstva je možná jedině, když bude opuštěna materialistická koncepce vědy a bude se zkoumat kapacitu (lidského) vědomí, (což buddhismus dělal už před dvěma a půl tisíci let) a vy jste k tomu, hoši, úplně slepí a hluší. Nejste vy tady nějaká parta inženýrů?
Nemyslím si vůbec, že západní vědci jsou totální idioti. Naopak. Císaři co císařovo. V oblasti racionální vědy a technosféry dosáhli neuvěřitelných výsledků. Ale v poznání vědomí je to v plenkách. Pýcha a zaslepenost jsou ty hlavní překážky, která brání zajeté šablony opustit a nazřít na věc z kvalitativně jiné perspektivy. Rusům se to daří. Racionální věda i logika mají svá omezení, s tím se nedá nic dělat.
Píšeš o mravnosti, ale bohužel se nevědomky dopouštíš klasické koloniální nadřazenosti (ti divoši z Východu jsou méněcenní, protože my máme technosféru), promiň, ale jsem na tohle alergický. Je to projev komplexů.
Kdybys trochu studoval historii - a samozřejmě nebylo vždy vše idylické (v šakaládě) - současné sociální problémy Asie jsou stručně řečeno následkem takovéhle západní mentality, která rozvrátila funkční státy a po staletí je drancuje. A my jsme jako měli lepší, skvělé žrece, myslíš?
Opakuješ tady mantru o zvrácených religiózních systémech, které drtivá většina lidí nechápe. Nechápeš to proto, že se vůbec neobtěžuješ se tím seriozně zabývat. Kdo se zabývá hmotou, ano, bude mít hmotné výsledky (západ). Východ v době svého vrcholu měl skvělé výsledky v tom, čím se zabýval. Ale abys to vůbec viděl, musel bys napřed opustit celý soubor svých předsudků a zažitých stereotypů. To, že máš technosféru a můžeš ukájet různé tělesné potřeby neznamená, že prožíváš kvalitnější život, protože to je věc naprosto subjektivní. Koukáš spatra na ty "zombíky" jak tam žijí v chudobě a cítíš se nadřazený, protože si myslíš, že lépe chápeš nějaké objektivní procesy. Tak si to mysli.
Mimochodem, proč tady píšeš ČeloVěk? Uvědomuješ si vůbec, co to spojení čelo-věk ve skutečnosti znamená a jak hluboce védskou symboliku obsahuje?
S poslední větou souhlasím, ale já osobně si vyjasnil mnohé. Cením si Luxi, že navzdory nějaké míře odlišnosti jsi se mnou dokázal vést dialog na určité úrovni, korektním způsobem a věnoval mi spoustu času a energie. Přeji vše dobré. L

Přidat nový příspěvek