Re: Re: no pekne ...

Peter Šoltysik | 11.06.2016

Diky Sio .
Mozno moj nadpis "no pekne" bol pochopeny ako ironia.je to vsak naopak-potesil som sa ked to pjakin povedal ..ze ak "oni" planuju na 500rokov dopredu tak nam sa treba naucit planovat na 1000rokov vpred. Je mi blizke uvazovat vo velkych dejinyych cykloch a casovych obdobiach tak aby clovek s pokojnym svedomim mohol robit bezne denne rozhodnutia.
Ak je pravdou ze ksb je konceprualne objemnejsi obraz ako biblia a teda ju v sebe zahrnuje tak je normalne si klast ciele,vizie,obrazy v ovela vacsich casovych usekoch ako je nejakych 1000rokov. Samotna biblia kresli pred ocami oobraz "od pociatku " az po apokalypsu. Ovela vacsie obrazy ako su v biblii sa daju najst trebars u Rudolfa Steinera . AJ Emil Pales dokazuje vo svojom diele existenciu velkych casovych usekov v dejinach evolucie cloveka, a ponuka aj pekne racionalne vysvetlenie kam by to mohlo smerovat dalej.Evoluacia cloveka a prirody -to su stovky milonov rokov. Pyramidy boli stavane na "vecnost".Biblicky koncept nam tu pekne bezi uz slabych 3000 rokov...........ludsky duch akoby naozaj potreboval nadcasovu "viziu ktora vlastne tvori zaklad kazdej konceptualnej moci.....ale asi sa prilis sa rozpisujem

Priklad.Mne osobne trebars myslienka reinkarnacie pomaha robit zodpovednejsie rozhodnutia Tu a Teraz .Uz nie je pre mna take jednoduche zahadzovat obycajny "odpad "na smetisko ak viem ze so za par desatroci budem musiet ten bordel v dlasom zivote sam po sebe aj upratovat" :-) A okdedy som ten koncept zobral za "svoj" tak som zmenil svoje kazdodenne narabanie s "odpadom "


1-Pacia sa Tebou tie hore polozene otazky . Potesil si ma .Sam som zvedavy na pripadne odpovede kedze ani ja sam ich nepoznam.

Přidat nový příspěvek