Re: Re: Re: Re: Re: Re: Montovne

Cico Ciciak | 05.06.2016

Dodatok:

A poviem vám na rovinu, že rozpad EÚ, alebo vystúpenie SR z únie je podľa mňa skôr utópia než reálna okolnosť, ktorá môže nastať! Totižto EÚ je parciálny globalizačný projekt globálnej "elity" a tí sa jej len tak ľahko nevzdajú (to by sa už museli na globálnej úrovni diať poriadne divy - už sa chystá EÚ ver. 2.0 v podobe európskeho chalifátu)! Podľa mňa vždy bude v Európe existovať niečo také ako EÚ (konglomerát alebo blok), či už v ucelenej podobe, alebo viac jednotlivých blokov! Prečo?! Lebo globalizácia je proces objektívny ("Boží") a žiadna sila vo Vesmíre ju nedokáže zastaviť, maximálne pribrzdiť)! * https://www.youtube.com/watch?v=IcSpdlSo5AI * Existuje aj ďalšia alternatíva! Reálnejšie než rozbitie EÚ, alebo vystúpenie SR z nej, je jej transformácia k lepšiemu pre nás a ostatné skolonizované štáty v nej, čo vlastne Slováci dnes už aj robia napríklad tým, keď triezvo a správne odmietajú "kobylky"! O tom už niečo hovoria aj niektorí majnstrímoví politici na Slovensku! Napr. Sulík, s ktorým môžem v tomto celkom súhlasiť, keď hovorí, že EÚ sa musí vrátiť v praxi k tomu, čo oficiálne deklaruje aj na papieri, hoci ho moc nemám rád ako neo-liberála a hurá kapitalistu! Slovensko je veľmi malý štát a národ, aby mohlo v súčasnoti existovať mimo nejaký konglomerát alebo blok! Švajc je len jeden a každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o globálnu politiku, aj vie prečo!

A tým, že som tu z určitých stránok rozobral niektorých ľudí a ich názory, postoje alebo činnosť, som aj ukázal to, že svet nie je až tak jedoduchý, jak sa môže niekomu na 1. pohľad zdať, a že je omnoho viac komplexnejší, mnoho-úrovňový a na jednotlivé veci v ňom sa dá pozerať z rôznych uhľov pohľadu, úrovní a rôzne ich chápať! Čo je nevyhnutné, ak sa chceme aspoň ako tak priblížiť k objektívnej realite, ktorú celú pozná len Boh!

Přidat nový příspěvek