Re: Re: Komentář k Lin: Na Zemi je už velmi málo lidí

Tony Clifton | 02.06.2016

Ahoj Lin,

oba píšeme o lidech, jen se mi zdá, že za lidi považuješ jen ty s velkým L s tím, že jich je už velmi málo. Proto jsem na Tebe reagoval a snažil se vyjádřit svůj nesouhlas. Nevím, jestli nám přísluší hodnotit, kdo má nebo nemá velké L a podle toho určovat množství těchto lidí ve světě. Podle čeho to budu posuzovat? Že si zde přečtu o mozaikovém chápání běhu světa a potom i od Tebe a následně budu hodnotit, kdo tento způsob chápání světa nemá, nemůže být člověkem s velkým Č? Takhle to nemůže fungovat, potom to jsou jen naučené fráze a hra na pana/í spravedlivého/ou a k tomu mám odpor. Hajzlík, který zmoudřel může mít pro společnost větší hodnotu než "světec", posuzovač. To všechno je, ale věcí názoru. Za svůj život jsem stejně tak jako Ty poznal spousty lidí a za sebe tvrdím, že většina z nich žije do jisté míry dle našich babiček a tj. nečiň druhému to, co nechceš, aby činil on tobě. Pokud se někdo narodí ve společnosti a je týrán nebo zneužíván, nedivme se, že se nadále bude chovat odlišně a třeba jako zvíře, ale to nás až tak neopravňuje ho škrtnout ze seznamu, jen proto, že mám přesvědčení, že jsem spravedlivý s velkým L nebo Č. V jiné společnosti by z něj byl třeba normální rodič a vaše L. Psychopat by zřejmě u Tebe neobstál s nálepkou L nebo Č. Přesto je dokázáno a je to i můj názor, že v jisté míře může posouvat společnost vpřed, protože L nebo Č po takovém posunu touží. Je to krásně vidět na naší společnosti po 1989 a v současné době, kdy psychopaté, dle mého přesvědčení již ovládají společnost, která se aktuální čím dál tím víc začíná bránit. Lidí, ale po změně toužili, což uvádíš sama. Člověk, který hledá na webu, jak se stát člověkem asi nebude

Přidat nový příspěvek