Re: Komentář k Lin: Na Zemi je už velmi málo lidí

Lin | 02.06.2016

pro Tonyho:
Všiml sis, že jsem Lidi napsala s velkým "L"? To nebyl překlep.
A tvá babičkami říkala totéž, co má. A já se tím řídila, vlastně řídím dodnes - a přesto se za Člověka (s velkým "Č") nepovažuju.
Z čeho usuzuješ, že tu chce někdo někoho řídit či ovlivňovat? Jestli považuješ učení (učivo) a vysvětlováním za ovlivňování - pak ano, v tomto případě tento web "ovlivňuje". Ale mám dojem, že pouze ty, kteří o to stojí. Nebo snad - násilím jsi sem byl dovlečený?
Teď k dalšímu...
Z tvého pohledu se může zdát, že "skalní" nic nedělají a jen čekají "na Pjakina". Za sebe ti můžu říct, že ten pohled je mylný, protože konkrétně já používám zde nastudované (a vnitřně pochopené, přijaté) v každodenním životě a snažím se (zcela jednoduše) vše zavádět do praxe - co můžu a zmůžu ovlivnit, změnit ze své životní pozice. Ovšem ne způsobem "on to říkal Pjakin". :-) Prostě prakticky - buď radami nebo vlastními činy. Možná málo, ale mně to stačí, protože vidím výsledky... Jsem už starší model, víš? Takže očekávat ode mne, že půjdu mávat fanglí do průvodu, je naivní (zvláště když k tomu mám vyloženě celoživotní odpor - nejsem "davový typ", nešla jsem ani "cinkat klíči", přestože jsem v té době byla ještě naladěná pro "revoluce").
Nevím, jakou ty máš představu o úloze tohoto webu nebo o zdejší komunitě - ať už "skalních" nebo jen těch občasných. Nějak se mi nelíbí představa, že bys to tu třeba považoval za jakousi "novou stranickou buňku revolučních změn". Nejde tu o žádný uzavřený spolek - ani o "členství" či uzavřenou komunitu, která rozhoduje, co kdo kde a kdy bude dělat. Tady jsou různorodí lidé, kteří každý vyniká v jiné oblasti, má různý okruh priorit zájmů. Spojení je jen v tom, že v materiálech jednoho druhu našli smysluplné odpovědi na své otázky, praktické návody na řešení různých životních situací. Jakási "škola", kde každý k výuce přispívá, jak umí či může. Tedy - to je můj úhel pohledu- ne tvůrců webu.
Co ti brání zorganizovat něco sám - se svými přáteli, lidmi, kterým věříš a kteří jsou naladěni stejně? K tomu přeci nepotřebuješ žádné svolení od tohoto webu...
Víš, z mého hlediska není zbabělé tu "jen" diskutovat. Tříbíš si tím naučenou látku, objevuješ své vlastní chyby v úsudku, druzí tě mohou včas upozornit, že to "tvé" má značné díry a v praxi by neobstálo. To "učení" (KSB), které někdo považuje i za "sektu", je totiž hlavně o tom, jak řídit sám sebe (čímž se dostáváme na začátek mé odpovědi) a to v souladu se svědomím a "božím plánem" = v harmonii se svým okolím. Takové Lidi jsem měla na mysli. Lidi, kteří mají plně rozvinuté svědomí, odpovědnost, zformované myšlenky - a hlavně - vytvářejí harmonii a ne chaos. V neposlední řadě - mají rozvinutou schopnost mozaikovitého chápání běhu světa (a událostí v něm), takže informace, které spolu souvisejí, se jim propojují samy a nemusejí čekat "až co Pjakin". Jsou totiž schopní své vlastní analýzy, chápání příčin a důsledků a vlivu určité události na události další, následné. To chápání je široké: obrazně řečeno - nevidí jen kámen, hozený do vody, ale vidí i všechny kruhy na hladině, které kámen vytvoří - a uvědomují si následky takových "kruhů".
Možná se ti může zdát, že píšu moc obrazně, ale ono se to těžko vysvětluje. Možná jako příklad tvá domněnka v komentáři, že tu každý jen mlátí hubou a nic podstatného nedělá. A ono to tak není...vidíš jen ten kámen - ne kruhy. :) Spousta lidí tady v praxi využívá naučené a pomáhá tvořit světonázor svým blízkým, známým, kolegům, sousedům...
Jinak - můj názor na pozvání Pjakina. Nevím... Pjakin se zaobírá hlavně "rychlou analýzou" - tj. reaguje na právě probíhající děje. Neříkám, že nemá větší znalosti - to určitě má a mít musí - jinak by úspěšných analýz nebyl schopný. Ale nevím, na co se ho ptát, když vše důležité z týdne pravidelně okomentuje. Ptát se na ČR nebo SR? Mám dojem, že se zrovna námi moc nezaobírá, protože jsem ho už několikrát "přistihla" při vycházení z neúplné informace (znalosti místní věci, události).
Měj se fajn. :)

Přidat nový příspěvek