Re: Re: Re: nie je to také zlé

JaroX | 25.05.2016

Jasne, aj pre mňa by bol Fico menším zlom ako Kiska, navyše radšej aj Mečiar než Dzurinda a Schuster... preto som to tak pôvodne napísal.

To Pjakinovo vyplakáranie... Pjakinovi som vďačný za veľa, najviac asi za info o globálnej politike, riadiacich štruktúrach, ale taktiež za vykreslenie mocenskej a celkovo spoločenskej situácie v Rusku. A tu som už dosť... vydesený. (Že za zmiznutím Putina stojí akýsi Surkov, ktorého sa nie je možné zbaviť, ... že s centrálnou bankou nie je možné pohnúť, lebo Putin má istotne info o globálnej kataklizme, ktorá by potom nastala/hrozila, ministerstvo školstva pácha genocídu na ruskom národe a nič sa s tým nerobí...) Asi to bude tak, že Pjakin v súvislosti s dianím vytešuje sám seba a snaží sa naliať nádej a ukázať cestu (štúdium KBS a DVTR) bežným ľuďom.

Navyše... dnes čítam na Sputniku, že Putin dal prepustiť Savčenkovú... v súvislosti s tým, čo Pjakin jasne povedal, som veľmi zvedavý na nasledujúci diel Otázok a odpovedí... ako bude Pjakin toto komentovať... Inak, môj osobný názor bol vo veci Savčenkovej totožný s Pjakinovým. Takže som zasa v šoku... Obávam sa, že tým zbližovaním Ruska a Putina so "západom" sa sice vyhneme jadrovej vojne, ale zároveň Rusko ešte viac stratí zo svojej ... integrity, z postavenia opaku ku všetkému zlému a chorému, čo na západe pozorujeme (a či práve toto nie je vpisovanie Ruska do rossionských projektov).

Keď som pred týždňami videl PR fotku ku článku na Sputniku... ako David Cameron and Vladimír Putin s natiahnutými pravicami smerujú s láskyplným úsmevom k sebe... prišlo mi až zle od žalúdka. Toto nie je správna cesta a zblyžovanie so západom (ústupky, kompromisy) nedopadnú pre Rusko dobre. Na západe to nikoho neobmäkčí a Rusko iba zbytočne stratí (možno aj tú podporu z hora).

Přidat nový příspěvek