Re: Re: nie je to také zlé

Perun | 25.05.2016

Najprv technická poznámka: oproti Kiskovi (volám ho v presnej anglickej verzii jeho ruského mena - Andrew Pussy) bol tým menšim zlom Fico :-)

Či je Putin už dobro, alebo ešte stále len menšie zlo, nechám tak, ani to nie je moc podstatné (sám neviem, mám z neho od začiatku dobrý pocit). Stačí, ked sa asi zhodneme, že nie je svätý (už len to, že sa hrdo hlási k Čeke... a mnohé dalšie detaily) , ale kedže všetko vynikne v porovnaní, tak je relatívne skvelý oproti iným svetovým lídrom.

Čo sa týka toho Pjakinovho vyplakávania, aj to je súčasťou toho fenoménu, ktorý som kritizoval, teda že je akoby pohltený tým ruským pohľadom. Na 1.strane je to pochopiteľné, na 2.strane to proste treba brať do úvahy. Teda brať Pjakina s patričnou rezervou. Je to proste "len" ruský pohľad, kvalitný, ale stále nie objektívny, len subjektívny.

Inak dobrý postreh, že amíci dosť bodujú tým, že okolo seba cielene budujú aureolu a imidž úspešnosti. Údajne aj na osobnej úrovni, teda aj medzi ľuďmi v SŠA je zaužívané dávať najavo úspech. Napr. v slovanských krajinách sa často dáva najavo neúspech, s cieľom vyvolania pocitu ľútosti. (prípadne odvrátenie tak častej závisti). Zas na 2.strane by som sa po nich neopičil, my sme proste iná kultúra či archetyp. V danom prípade akoby viac ženská, jinová (pre ženy je typické plakať a sťažovať sa aj pri najmenšej príležitosti, kým "chlapi neplačú", aj kde by to bolo možno adekvátne). Tiež to treba brať do úvahy pri napr. Pjakinovi. Ved áno, ked sú rusi takí frajeri, nech si spravia poriadok u seba, na Ukrajine, v Bielorusku... Pjakin to podáva tak, že ide o dlhodobý proces na "vyššej úrovni riadenia", možno to je pravda, a možno sú to len také kecy na zamaskovanie neschopnosti. A-la "chytrý plán" (CHPP). A keď tam operuje v Kremli taký Surkov, tak moc tým báchorkám o dobrom cárovi a zlých dvoranoch neverím. Podla mna sa Pjakin len sebautešuje. Tým netvrdím, že nemá väčšinou pravdu, ale proste ho treba brať s rezervou. Ja skrátka skutočne Putina a jeho ludí (a tam proste Surkov či Medvedev patria, nech sa Pjakin utešuje ako chce) naozaj beriem ako to menšie zlo. Ako toho Fica povedzme oproti Kiskovi.

Přidat nový příspěvek