Re: nie je to také zlé

JaroX | 24.05.2016

Nemyslím, že by Putin a jeho ľudia boli "menšie zlo", čiže niečo ako bol napríklad na Slovensku Dzurinda voči Mečiarovi, alebo Schuster voči Mečiarovi, alebo Kiska voči Ficovi... Putin je správny chlapík a vie, že charakter je budovaný od detstva. Ak niekoho poznáš od detstva, ťažšie ťa zaskočí (podrazí, keď to nečakáš), než niekto nový, kto ti bol pridelený a poznáš ho len z práce posledné 2 roky...

Problém asi je, že "táto doba" pomáha necharakterným ľuďom sa presadiť a preto na tie kľúčové posty je problém nájsť charakterných ľudí a vlastencov - o úroveň či dve úrovne nižšie sú tiež iba kriváci. Takže Putin je na mnohé veci sám a ťažko si buduje vlastenecké štruktúry... asi by mal ísť viacej na vidiek, zobrať mladých tam, dať im vzdelanie a info... ale to zas trvá roky...

Ku Pjakinovi... tešil som sa na jeho Otázky a odpovede. Niečo zase objasnil, niečo mi potvrdil, ale... už začínam byť unavený z toho prístupu: Všetci sú proti nám, všetci nás chcú zotročiť, na leto 2015 bol naplánovaný všezničujúci atómový úder na Rusko (zostrelenie lietadla nad Donbasom) a furt tých Rusov niekto gniavi, Putina chcú rossionisti zavraždiť, na rok 2017 je naplánovaná v Rusku revolúcia... Rusi sa čudujú, že všetci (SR, ČR, Kazachstan, Bielorusko) chcú byť ako USA (teda ako je imidž pestovaný dlhodobo v médiách)... že chcú byť súčasťou "úspešného príbehu"... veď keď si pozrieme ten ruský príbeh, príbeh ruského človeka... je plný biedy, bolesti, utrpenia. Pevne dúfam, že sa Rusom podarí začať premieňať svoj svet na taký, ako ho chcú mať (bez ohľadu na vonkajšie vplyvy - s tými nech sa vysporiadajú podľa spravodlivosti rýchlo, bez výčitiek a hlavne bez kompromisov).

Fašizmus sa neporazí sám, asi je to tak z hora dané, že ho musia zakaždým poraziť Rusi... Ak to je tak, je rozumné sa tomu brániť a čo je nevyhnutné odkladať? Nevedia si od fašistického prevratu na Ukrajine vo Februári 2014 už vyše dva roky urobiť poriadok doma? S médiami, centrálnou bankou, mimovládkami, ministerstvom školstva... Ja som doteraz šokovaný z toho, ako to v Egypte dokázala armáda pekne vyčistiť... Nič nie je ideálne, ale predsa...

Přidat nový příspěvek