Polsko-hodiny NATO

Dasa | 24.05.2016

Kromě takových předmětů jako občanská výchova a dějepis se v rozvrhu polských žáků objeví ještě jeden – hodiny NATO, píše Financial Times.
Podle vládních plánů získají školy během nejbližších dvou měsíců možnost věnovat až 4 hodiny týdně studiu „nejsilnější vojenské aliance na světě" a těch výhod, které poskytuje Polsku členství v tomto bloku, praví se v článku.
Varšava vyzvala NATO, aby rozmlouvalo s Ruskem z pozice síly
Během těchto hodin se budou probírat taková témata jako účast polských vojáků v operacích NATO v Afghánistánu a také proces přijímání rozhodnutí o organizaci vojenských základen aliance na polském území. Učební program bude obsahovat i další „méně agresívní otázky", například vytváření plakátů pro alianci a map vojenských operací NATO.

Zástupce polského MZV řekl, že učebnice, které dostávají žáci zdarma a jsou věnovány Severoatlantické alianci a důležitosti této organizace, už dostaly všechny školy a knihovny v zemi.

Před červencovým summitem NATO ve Varšavě se staly plány provádění těchto vyučovacích hodin ústředním úsilím polské vlády s cílem ukázat, jak důležitou roli hraje tato organizace pro Polsko. Polsko například považuje NATO za „záruku suverenity", píše FT.

Na plánovaném summitu ve Varšavě bude s velkou pravděpodobností dosaženo dohody o stálé přítomnosti sil NATO v Polsku, píše Financial Times. Ovšem toto opatření stále ještě vyvolává spory, jelikož tato dohoda může podle názoru mnoha kritiků, a to i uvnitř samotné aliance, vyprovokovat Rusko k „další agresi", zdůrazňuje se v článku.
Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20160523/3102161/polsti-zaci-vazit-si-nato.html#ixzz49Y3awvjP

Přidat nový příspěvek