Re: Re: : prínos

jana123 | 22.05.2016

Bola som jednotkárka, sem tam nejaka tá dvojka.Možno boli naši profesori ešte ako tak spravodliví, ALE: Na VŠ som sa nedostala, nielen ja, ale ani jeden jednotkár. Dostali sa tam spolužiaci, trojkári, čo boli na matematiku vyslovene tupí. Jedna spolužiačka mala doslova z milosti štvorku z matematiky, na stretávku prišla s titulom Ing. Akým spôsobom sa na VŠ dostali, akým spôsobom prešli a doštudovali, sa môžem iba domnievať. Netvrdím, že to tak bolo všade a vždy, hovorím iba o vlastnej skúsenosti. Myslíte si že takáto ,,elita,, bude jednať čestne ?
Jeden takto vyštudovaný robil na šoike a potom ho preradili k colníkom - bez znalosti colných zákonov, akejkoľvek praxe, bez odbornosti a colnej špecializácie. Ďalsí robia v školstve riaditeľov, učiteľov,/bez ohľadu na problémy s alkoholom a možno i drogami/ myslíte si že budú pretláčať kvalitu študentov? alebo deti po stranickej genealogickej linii ??
Ja jednotkárka bez VŠ som pracovala nepretržite /okrem jednej materskej / a to vždy v súkromnom sektore - štátne miesta sú predurčené pre vyVOLenych politicky korektnych- 36 rokov . Vážený UJO, v parlamente nesedia jedničkári - sú tam ľudia, čo ledva prešli a diplomové práce im robili jedničkári za peniaze.
Jedničkár bol kedysi žiak, čo sa neučil iba zo skrípt a z učebníc, čo mu predpísala škola, ale pretože sa zaujímal o danú problematiku , učil sa viac a to i z inej literatúry, či iných zdrojov
a kým trojkárov sponzorovali rodičia a oni mohli sedieť v krčme a užívať si študentský život, jedničkári makali na brigádach a naberali prax, lebo vedeli, že sa možu spoliehať len a len na svoju prácu a nie na konexie rodičov.
Dnes študenti strácajú práve kvôli tomuto ELITÁRSTVU motiváciu,
moja dcéra, čo spravila náročnejšiu maturitnú skúšku z angličtiny na 90%, mala trojku z angličtiny na gymnáziu u učiteľky
čo nemala ani správnu výslovnosť,/*dcéra na CITY UNIVERSITY spravila vstupný test hneď do 6. semestru/ a jej spolužiačka čo nespravila ani lahší stupeň maturitnej skúšky z angličtiny, mala u tejto učiteľky jednotku.NEDA SA KATEGORIZOVAŤ, sú jedničkári, ktorí pracujú na trojkárov, a určite sa nájdu aj trojkári, čo pracujú na jedničkárov . IDE O TO, využiť klady i zápory oboch strán, pre dobrú tímovú spoluprácu a pre spoločenské dobro. Čo najviac, podľa možnosti eliminovať nežiadúce deformácie systému.

Přidat nový příspěvek