Re: Re: Co tím chce básník říci? Že Stalin neměl pravdu?

Sio | 14.05.2016

Já jsem položil jednoduchou otázku. Na jedné straně tu máme základní cíl kaputalistické ekonomiky, zkráceně zacituji:
"Zabezpečení maximálního kapitalistického zisku vykořisťováním, zbídačováním a soustavným ožebračováním většiny obyvatelstva dané země"
a o pár odstavců dále se dočítám:
"obyvatelstvo zemí „zlaté miliardy“ v naší době nelze nazvat chudým (je překrmeno do bezvědomí díky globálnímu přerozdělování zisků z lichvy a dopředu nesplatitelných dluhů globální nadstátní bankovní korporací)"
Tak jak je to s tím obyvatelstvem - zbídačeno nebo překrmeno?
Řeči o filtrech (jistě, máme je všichni) a o tom správném úhlu pohledu mě nebaví, užil jsem si dost takových vět typu "Víš, soudruhu, pravda není jen jedna, to se musíš podívat na tu věc stranicky, pěkně po bolševicku".
To je hloupost, uznávám fakta a argumenty. Tady vidím nějaký výrok a o pár řádků níž jiný výrok, který ten první popírá. Zajímalo mě, zda to tu někdo bude umět vysvětlit. A odpovědi? Sio nebuď negativní, dívej se napřed co kdo udělal dobře, máš blbě nastavené filtry a díváš se na to z blbého úhlu pohledu. Ani náznak snahy to racionálně vysvětlit. Stalin by vám za takový přístup pořádně vyprášil kožich, soudruzi. Protože z toho dílka, které tu citujete jsem okamžitě pochopil, jak ten člověk uvažoval. Byl to člověk chladnokrevný, racionální a věcný. Což se vám tu zjevně moc nedaří. Ale jo, na většinu lidí dobře působí pohádky, což dokazuje kolik jich historicky sedlo na lep biblické koncepci. Tak zkoušíte dělat totéž, co bibilická koncepce, ale v bleděmodrém. Máte jiné pohádky. Kde zůstává chladnokrevnost, racionalita a věcnost? Ani Ford by vás za okecávačky nepochválil, je mi líto.

Přidat nový příspěvek