projev

M.C. | 02.05.2016

No, já jsem si ten projev přečetl celý, (v ruském překladu, protože mi jde čtení v ruštině rychleji než v angličtině) a mám z něho smíšené pocity.
Z toho si každý může vybrat co chce a pochopit to jak chce.
Základní myšlenka, která z toho ční: ,,America first" - Amerika na prvním místě.
To je samo o sobě v naprostém pořádku, otázkou zůstává, jak tento cíl hodlá Trump naplňovat.
Výslovně tam uvádí, že když se ostatní nebudou chtít dohodnout na podmínkách pro USA výhodných, odejde od stolu. To je principiálně taky správně, otázka je jak ty podmínky budou vypadat.
Pravdu má v tom, že zahraniční politika USA posledních dvaceti let je série katastrof a promarněných příležitostí.
A že si USA už dlouho vyrábějí své nepřátele samy.

Nemůžu si pomoct, ale na mě Trump moc důvěryhodně nepůsobí. Ty jeho výkřiky do tmy, silácká a nepříliš vhodná prohlášení mu na serióznosti nepřidávají.

V projevu mluví o tom, jak chce převrátit obchodní bilanci s Čínou - OK, ale jak to chce udělat?
Čína si uzurpovala americkou výrobu - protože jí tu výrobu americké společnosti nabídly, dalo by se říct: nacpaly.
Chce posílit armádu - kde na to vezme peníze, při astronomických cenách hi-tech zbraní?

Že směřování USA je nutno změnit je holý fakt, otázka je jakým způsobem a v jakém směru to bude provedeno.

Já bych přeci jenom raději Bernieho Sanderse.
Ten tvrdí něco podobného jako Trump, ale značně odlišnými slovy a jeho dosavadní kariéra vyvolává více důvěry v to, že bude jednat jako diplomat, ne jako kovboj.

Přidat nový příspěvek