Dobré ráno, pán Pjakin

JaroX | 22.04.2016

Po niekoľkých menej zaujímavých správach / videách tu máme opäť plnohodnotné vydanie Otázok a odpovedí. Ďakujem za titulky (ešte som na ne stále odkázaný). Dlhodobo je zaujímavé, že otázky na p. Pjakina sú väčšinou úplne od veci, buď prichádzajú od veľmi hlúpych ľudí, alebo od provokatérov. Ešte zaujímavejšie je, že p. Pjakin sa snaží vysvetliť a naďalej považuje divákov a poslucháčov za schopných pochopiť... proste, že to ešte nezabalil :)

Tu asi tak končia pozitíva a prichádza realita (máj 2016) - vôbec som nemal dobrý pocit z toho, že si Pjakin uvedomil zlyhania, chyby, nesprávne / nedostatočné pôsobenie Ruska v Donecku (prečo? no lebo evidentne došli alternatívy "mierového" urovnania krízy na Ukrajine). Od začiatku fašistického prevratu na Ukrajine hovorím toto: Rusko malo obsadiť Doneck a východ Ukrajiny, kde mali a majú podporu obyvateľstva. (Ako? To už nie je tak dôležité = podľa dostupných možností.) Akákoľvek spolupráca s Kyjevom a západnou Ukrajinou mala byť zastavená, dodávky plynu, ropy, el. energie, uhlia... diplomatické styky (Porošenko nie je prezidentom Ukrajiny a Putin s ním nikdy nemal rokovať)... všetko stop. Áno, aj tranzit cez západnú Ukrajinu do EU. Následne malo byť oznámené, že dodávky všetkých surovín do EU inými kanálmi než cez Ukrajinu budú znižované až úplne zastavené - jediná trasa dodávok ruských surovín pre Európu bude možná iba cez (ruskú) Ukrajinu. Dnes by už Pjakin neriešil Doneck, alebo Bielorusko... buď by sme všetci boli na popol, alebo by sa "Európa" spamätala, odovzdala by Rusku Ukrajinu a prestala by podporovať proti-ruské snahy v Bielorusku a ostatných bývalých sovietskych krajinách.

Fašisti sa nezmenili, nie je možné sa s nimi normálne dohodnúť, je nutné ich poraziť a potom im nadiktovať podmienky kapitulácie. Prenechanie Ukrajiny fašistom má a bude mať pre Rusko čím ďalej tým horšie dôsledky.

Nesúhlasíte s tým, čo som tu napísal, alebo s tým čo povedal Pjakin? Neni problém - každý máme vlastnú hlavu a vlastný pohľad na udalosti. Čas ukáže... aj Pjakin už pochopil, že niektoré veci na Ukrajine (ktoré sám obhajoval) bolo treba urobiť úplne ináč.

Přidat nový příspěvek