Re: Moje pozice ke KOB

Pe-tri | 19.04.2016

Sio, o okultismu KOB nemluví a skutečně není potřeba toto slovo používat. Já jsem ho použil proto, že jsem měl za to, že máte zájem se do problematiky hlouběji ponořit a proto jsme poukázal na vazbu mezi moderními pojmy KOBu a dřívějšími pojmy z křesťanství. Souhlasím s tím, že mnoho lidí nebude mít zájem vidět historickou červenou nit a bude jim stačit nějaký funkční nástroj.
Na druhé straně, z Vás (coby materialisty?) hovoří neznalost evoluce lidského vědomí. Ono v širším pojetí (ten nadhled po kterém jsem volal) totiž nejde chtít po lidech aby se chovali nesobecky, mravně, racionálně, preferovali Dobro o kterém navíc nebudou mít správnou představu a přitom jim smysluplně neříct co to znamená a proč se tak vlastně mají chovat. A tohle říct znamená ukázat to na tom, jak probíhá ona evoluce lidského vědomí a to zas nejde bez dějepisu a ten zas nejde bez např. křesťanských (ne)řádů a jejich náhrady v podobě zednářů. Věz, že lidé, v důsledku tebou v mých očích zlehčované historie na tom ani zdaleka nejsou stejně. Takže každému co jeho jest, prosím nechat na ostatních, do jaké hloubky se chtějí ponořit a přitom vědět, že jedni ani do vody nevlezou, druzí půjdou po kolena, třetí si s chutí zaplavou, ale najdou se i tací, kteří, vzhledem k evolučnímu stavu svého vědomí půjdou do hloubky.
P.

Přidat nový příspěvek