Re: Re: Re: Řeknu to natvrdo

Hox | 18.04.2016

Zdejší pamětníci ti mohou dosvědčit, že jsem bez problémů schopný změnit názor i na klíčové otázky, jakmile zjistím, že předtím to nebylo ono. Až zjistím, v čem se mýlím (což mi může někdo ukázat, nebo na to můžu příjít sám), názor změním, do té doby ne.

Je kouzelné, jak o sobě tvrdíš že nejsi marxista, ale zároveň marxismus bráníš s vehemencí hodnou lepší věci, doslova jako srdeční záležitost. Proč? Dokážeš si na tu otázku odpovědět alespoň ty sám? I kdyby to nebyl projekt GP od začátku a imitačně-provokační projekt nastolení světového kryptootroctví, je dávno překonaný, to je jako bys dnes bránil chirurgické metody 19. století. Sám jsi psal o spoustě problémů a nedostatků marxismu, o tom, že jeho nedostatkem bylo že neměl teorii řízení. Tak o co jde? Co je špatného na tom, že marxismus je pojmenován tím, co ve skutečnosti je? Budeme se tady opíjet rohlíkem na téma, jaký byl Marx geniální, namísto abychom pochopili roli a účel marxismu, jeho přínosy a nedostatky?

Áno, otázka, kdo je tu ve skutečnosti zneužit a čím je klíčová :)

ad "stydět" ... špatně jsem zvolil slovo, myslel jsem spíš, že si jednou budeš říkat, "jak jsem to mohl nevidět??".

Přidat nový příspěvek