Po přečtení toho, co napsal

Sio | 18.04.2016

vzrostl můj obdiv k němu. Dá se teď o mě říct, že jsem stalinista. Udělal jsem si o něm jasný obraz. Ale to kobáci o sobě v podstatě tvrdí také. Je mi na 100% jasné, že to, co na něj kydají jsou jen lži. Ten člověk byl neskutečně erudovaný, s inteligencí opravdu na úrovni génia (IQ >>150), měl nervy jako provazy, železnou vůli a víru v úspěch. Tento závěr ve mě podpořila i diskuse, kterou tu vedeme. Na jeho místě bych asi propadal malomyslnosti, vida jako inteligentní lidé interpretují marxismus. No, zjevně přemýšlel v tomto punktu jinak, než já, věřil v lidi ještě více a chápal výchozí postoje.
Takový člověk prostě NEMOHL posílat škrtem pera lidi na smrt, jak mu někdo připisuje, pokud nepáchali nějaké evidentní zločiny. Jestli páchali, věřím, že mohl být i neúprosný.
Zjevně se tu v mnohém neshodnem, co se týče samotných fundamentů, na kterých je postavena KOB. Mi osobně to nevadí, děkuji za férovou diskusi. Chápu, že já i ostatní jsme hájili to, co vidíme a čemu věříme, takže nic ve zlém.

Přidat nový příspěvek