Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je to tu zas ...

Sio | 18.04.2016

No, asi nevím něco, co si myslíte, že víte vy. Samozřejmě jsem narazil na nějaké zmínky a narážky na okultismus a hermetismus, kabalu atd. Ale na žádné nezpochybnitelné důkazy jak to funguje, pouze tvrzení. Vy jste se někdy účastnil podobné seance? Máte s tím osobní zkušenost? Ne jen to, co jste někde slyšel nebo vyčetl? Když, tak mi ji popište.
Docela hodně toho vím o sugesci a hypnóze, tu osobní zkušenost mám. Ale k vysvětlení těch jevů nepotřebuji nic, co by se míjelo se známými přírodními zákony.
Pojem "psychický trockismus" tu zatí nikdo nedefinoval. Komunikace informačního pole lidí samozřejmě možná je a k tomu postačí i běžně známé informační kanály. Jiná ZATÍM není dostatečně prokázána, ale nevylučuji, před 150 lety také neznali rádio ani teorii relativity.
Okultní pozadí marxismu a nacismu skutečně neznám, i když nacisté měli takové hry rádi, to vím. Moc jim to nakonec nepomohlo. Ano, Marx je originálním tvůrcem marxismu, nemám jediný důvod domnívat se, že ne. Myslím, že Stalin jakákoli okultní pozadí marxismu či nacismu nebral vážně. Byl to člověk z masa a kostí, přesvědčený materialista i ve smyslu prvotnosti ideje a materie. Připouštím, že toto nevím jistě, možná jako já se obracel k "svému bohu". Věřil v zákony, které ten "jeho bůh" stvořil a také v to, že se jimi svět řídí. Jasně to cítím při čtení jeho knížky. Mimochodem, díky za ni, nikdy jsem přímo od Stalina nic nečetl. Tohle mi dává jasný obraz o jeho osobnosti. Mohl bych teď říci, že jsem s ním na jedné vlně, v okultním spojení. Pocit takový mám, ale myslím, že je to jen pocit. Prostě lehce aproximuji z toho, co od něj čtu a dělám si obrázek o jeho osobnosti. A skláním se.

Přidat nový příspěvek