Re: Re: Re: Re: Re: Re: Realistické požiadavky?

petržlen | 27.04.2016

K 2.: Som presvedčený, že Boh nikoho do ničoho nenúti, že nám necháva slobodu v rozhodovaní (spojenú so zodpovednosťou). Tým pádom nás ani k ničomu nedotláča, naopak v rámci princípu „človek sa začína správať rozumne, až keď vyčerpá všetky ostatné možnosti“ (overeného na vlastnej koži) nás sprevádza pri ich skúmaní. Problém je, že sú stále menej „životaschopné“ a primerane skôr sa ukazuje ich bezvýchodiskovosť. Výsledkom je ono zrýchľovanie.

K 3.: GP je majster lži. Podotýkam, že v tejto súvislosti používam pojem pravda ako súhlas nie so skutočnosťou, ale s dobrom. („Skutočnosť“ na tejto úrovni zahŕňa „dobro“ aj „zlo“.) S GP môže bezpečne „spolupracovať“ iba niekto, kto je nad GP, čiže Boh. Stopy (zvyšky, ostatky) dobra a pravdy sú iba v „hmotnej časti“ pyramídy. V „oku“ niet pravdy ani dobra.

Spoluprácu vidím ako východisko. „Odsúdení“ sme naopak v prípade, ak nespolupracujeme s tým, čo je v ostatných dobré a pravdivé (s „blížnymi“). Vzhľadom na to má spolupráca s „okom“ nepríjemné následky, ale komu sa ešte nechce správať rozumne, môže to skúšať (v rámci skúmania „ostatných možností“). ;-) Marián je v tejto situácii do značnej miery môj človek.

V diskusii k Вопрос - ответ z 18.4.2016 som stručne opísal, akým spôsobom prakticky všetci spolupracujeme s GP. Zatiaľ som nikoho neobvinil a hľadanie „vinníka“ je asi na najnižšej priorite. Pohľad VP je z môjho pohľadu príliš komplikovaný, čo dáva veľa priestoru na skryté pasce. V koncepcii vidím viac odchýlok od HNR ako v niektorých iných náukách, a to ju zatiaľ poznám dosť povrchne. Súhlasím, že mnohé záleží na čitateľovi, ako si niektoré inFormácie vysvetlí, ako ich pochopí.

K 4.: Vidím zatiaľ jediný „kameň úrazu“, okolo ktorého nenachádzam obchádzky: pojem (terminus technicus) „biblická koncepcia“. Celkom by ma zaujímalo, kto a akým spôsobom k nemu dospel. Že ho ostatní prevzali, je celkom zrejmé.

Tomuto nerozumiem: „Nemoźno povedať, čo nechceš.“

K 5.: Ak sa nemýlim, tú náuku som tu nemenoval. Ku Koncepcii sa snažím pristupovať bez predsudkov ako k objektu hodnému skúmania. Neprišiel som sem robiť reklamu iným náukám. Vzhľadom na 4. je aj tak málo pravdepodobné, že by niekto dokázal prestúpiť. Opakujem, neprišiel som sem kradnúť ovce a odvádzať ich do iného košiara.

Na druhej strane som inú náuku nemal spomínať, lebo teraz to vyzerá, že zbytočne naťahujem. Keďže som nebol dosť obozretný, nebudem tajiť, vedomý si následkov, ktoré mi z toho vyplývajú.

Zhodou okolností je to náuka, ktorú nedávno spomenul (ale tiež tuším nemenoval) Svetlý (na základe čoho som odhalil jeho totožnosť, lebo s ním mávam dlhé rozhovory cez skype). Je novšia, prispôsobená chápaniu súčasného človeka, ktorý staršie náuky (védy, bibliu, korán…) nie je schopný pochopiť. Bola spísaná v období medzi 1. a 2. svetovou vojnou v Nemecku (Posolstvo Grálu – Vo svetle pravdy) a posledné aktualizácie vznikli u nás na Slovensku v desaťročí okolo roka 2000 (Večné zákony).

Přidat nový příspěvek