Re: Re: Re: Re: Materializmus víťazí?

Cico Ciciak | 17.04.2016

HNR nie je človek (nemá tvár, ani formu - správne sa uvádza v Koráne), takže ani nemôže niečo riadiť spôsobom ako človek s vlastnou vôľou (= schopnosť slobodne sa rozhodovať), to dá predsa rozum, nie? Osloboď sa od tohto pokriveného defektného stereotypu reálneho kresťanstva. Zjednodušene by sa to dalo popísať asi tak, že Boh je plne viazaný "diktatúrou" svojho svedomia, vlastnými pravidlami a Zámerom. On sa proste nemôže slobodne rozhodnúť ako človek, že toto urobím a toto už nie, lebo sa mi nechce, alebo sa mi to nepáči..., ale keď je na Zemi prítomná nejaká tendencia bližšie k Jeho Zámeru (respektíve alternatíva), tak ju musí zákonite podporiť. A prečo nič neurobí s dnešnou zjavne otrockou biblickou koncepciou? No lebo k nej zatiaľ žiaľ nejestvuje žiadna objektívne lepšia alternatíva, bližšia Jeho Zámeru. A tiež aj preto, že Boh nie je človek, ktorý by prepadal nejakým návalom emócií ako nejaká hysterka. Treba ešte dodať, že v tomto systéme existuje ešte akási poistka - Božie dopustenie, akoby nejaká hranica, za ktorú už ľudstvo ako celok (globálna civilizácia) nemôže zájsť, inak zanikne (bude zmetené do mora, ako sa hovorí) v nejakej biosférnej kataklizme (alebo zásahom Zhora, keď sa ľudstvo totálne vymkne Božiemu Zámeru). Čo ti mám ešte k tomu viac povedať? Myslím si, že to dnes presne na 100% nikto nevie (aj GP len odkukal a snaží sa tieto Božie princípy používať v rámci ľudských možností, ak je teda tiež len človekom - smrteľníkom), a zrejme ani nikdy nebude vedieť (človek nie je na to uspôsobený, aby to všetko do bodky pochopil). To vie len Boh. Vždy to bude z našej strany len nejaký hrubý opis.

Přidat nový příspěvek