DVTŘ

Sio | 13.04.2016

Dal jsem do nadpisu český přepis názvu hlavního nástroje DOTU. Moje zkušenosti jsou takové, že nestačí, když je na vedoucí pozici odborník. Ideální top-manažer (vysoký politik) musí mít několik vlastností.
1. Nepracuje pro peníze ani moc, je motivován vědomím, že dělá správnou věc
2. Je velmi všestraně vzdělaný (ne jako ta matika mě nebaví nebo na co je mi znalost dějepisu?) a má výraznou schopnost analýzy a syntézy (obvykle velmi vysoké IQ počínající u 140)
3. Není vydiratelný. Obvykle to znaméná, že nemá rodinu.
Tady tytp podmínky by právě mohlo spolňovat oněch 11 + 11 hierofantů. Pokud fungují jako kolektivní mozek intelektuálního výkvětu země bez jakýchkoli ambicí vzhledem k materiálnímu světu. Jsou to sluhové národa, kteří obětují občanský život a sami nechtějí nic, než možnost být tím, čím jsou.
Těžko průstřelný řídící systém, což? Slabé místo - způsob volby. Výběr kandidáta na místo hierofanta by musel být uskutečněn už v ranném dětství a dotyčný by musel být v chrámu vychováván určitým způsobem, aby ztratil vazby na jakoukoukoli rodinu nebo zájmovou skupinu "z vně". Neexistoval by přístup mezi hierofanty v dospělém věku. Mohli by takto být vychovávání malí sirotci neznající svůj původ. Výběr by se pak prováděl z nich.
Takový řídící systém by byl nezkorumpovatelný, zajišťoval by oddanost nejvyššího řídícího členu řízenému národu.
K tomu je ovšem potřebné, aby takoví hierofanti "uměli řídit". Chápat lidskou podstatu, organizaci společnosti, přání a tužby lidí + rizika s tím spojená. Sami by jmenovali lidí-odborníky na vyšší stupně řízení a kontrolovali je.
Myslím, že by to byl velice mocný systém.

Přidat nový příspěvek