Re: Ukrajina

Spektátor Čumilovič Puk | 12.04.2016

Co my víme jak to je? Mě připadne nějak divné, že by ruská FSB nevěděla o 5 miliardách USD utrácených na Ukrajině za změnu režimu před 22.2.2014... Patrně již tenkrát nikdo nic nemohl dělat. Nesmíme zapomínat, že Rusko si musí zachovat tvář před ostatními partnery - země býv. SSSR + BRICS + SCO atd. - zatímco se zdá, že USA ve světě tvář dost ztrácí. Navíc události na UA nelze vnímat izolovaně, ale v kontextu dění na celém světě! Rusko nyní především hraje o čas - tak mi to připadne. Má vyvinuté nové zbraně a potřebuje je dostat do armády. Zdá se, že se pracuje na ekonomii a přeformátování státu - jako by se Rusko chystalo na válku (patrně obrannou). Co ví vedení Ruska, co my ne? Rusko na Ukrajině má cca 10-18 mil. "promoskevsky" orientovaných obyvatel. Znám nějaké Rusy či lidi z býv. SSSR, a mám z nich dojem, jakoby na hodně věcí v poslední době změnili názor a zvláště nerusové začali mít Rusko opět rádi. Takže zde jde jednoznačně o info-wars, a zde bych řekl, že Rusko spíše sbírá vavříny vítězství. I Holandské referendum o UA, bylo takovým vítězstvím... USA má taky své problémy, především astronomický dluh. Každopádně Rusko není spoluzodpovědné, i když se snaží spoluřídit. USA řídí vládu UA, ale Rusko může řídit nějaké procesy uvnitř UA... Na venek to vypadá jako spoluřízení... ale v tom "voze" jeden drží "volant" a druhý "šlape na plyn či brzdy"... Co se týče nesplaceného úvěru 3 miliardy USD, mám za to, že to je veliký problém pro burzu v Londýně, coby zprostředkovatele a garanta splacení úvěru. Rusku to slouží i jako páka na problém podvodné arbitráže o 50 miliard ohledně Chodorkovského Jukosu či Lukoilu či jak se ta firma jmenuje. Nesmíme zapomínat, že před asi 2 roky Argentina taky jen žádala o odložení splacení nějakých svých dluhopisů snad o měsíce, a neprošlo jí to. Prostě zaplatit musela v termínu! Dvojí metr v případě UA a Argentiny dost znevažuje celosvětový systém... Ohledně Sýrie - jde o důležitou zemi v tamním trubkostánu - má zde Kurdy a celkově bych řekl, že jde o blok plynovodu Nabucco... To, že se tam USA nasáčkovali neznamená vítězství USA - má s tím náklady. Závěrem tedy napíši, že ano Rusko je asi v defenzivě, ale USA se zase ofenziva celkem sype a jak jde čas, vše se může otočit proti USA. Takže co se týče mě, já situaci pozoruji se zájmem a jsem zvědav jaká překvapení na nás ještě doba chystá.

Přidat nový příspěvek