Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pre "Sio"; "Jana" . . . . ale za myslite sa všetci

sio | 08.04.2016

Nejsem si jist, zda je váš text logicky konzistentní, to bych ho musel čís vícekrát, tak je napsán. Z mého hlediska nejspíše vyjadřuje dost špatně to, co chcete říci.
Chcete po mně, abych definoval Prvotní příčinu a svou definici jste mi nesdělil. Tak myslím, že chtít po mě definovat prvotní příčinu je totéž, jako byste po mě chtěl definici Boha, protože Prvotní příčina může být jedno z jeho jmen.
A protože Prvotní příčinu můžeme označit za příčinu všeho, nikam se nedostaneme. Odpovídat na každé "proč" odpovědí "To Bůh" nás nikam nezavede.
egregor, je kvantum informace, které není živé v tom úzkém smyslu, jak život obvykle definujeme. Sídlí v myslích lidí, tj. jeho existence a síla závisí jen na počtu interakcí v mysli každého jednoho člověka a všech najednou. Implikuji, že pokud vymře celá lidská populace a nezbyde po ní jediná stopa, pak umírají i všechny egregory. Tak jako ryba žije ve vodě, egregor žije v lidských hlavách.
Některé egregory jsou malé a bezvýznamné jejich význam se s časem vytrácí, jiné velké a mocné, jsou tu a mají vliv na lidi po tisíciletí.

Přidat nový příspěvek