Re: preháňate

Sofie | 06.09.2017

Částečně máte pravdu, ale soudíte podle sebe, kdy jste patrně vyrostl ještě bez těchto vymožeností techniky. Mám to podobně, nemám televizi, ale pokud se nepodívám na nějaký dokument nebo nepřečtu nějaký odbornější článek na netu, tak mám pocit, že mi něco chybí, přitom stačím číst před spaním i knihy. Ale dvanáct let pracuji odpoledne s dětmi a pozoruji, jak nám opravdu vyrůstá nesvéprávná debilní generace. NA začátku se děti ještě vyvíjely celkem normálně, člověk jim mohl zadat úkol a ony se s ním nějak popraly. Už sice měly počítače, ale na ty mohly jen nějakou hodinku deně. S nástupem chytrých telefonů se to ale změnilo, když chcete s dětmi něco dělat, tak jim musíte krok za krokem říkat, co mají dělat a nejsou schopny si ten postup ani zapamatovat, aby ho aplikovaly na podobný problém. Jsou zvyklé jen pasivně přijímat a absolutně do toho nezapojují vlastní myšlení. V sociálních dovednostech na tom jsou podobně. A to ještě pracuji s dětmi, jejichž rodiče mají zajem, aby z jejich dítěte "něco bylo".
Můj názor je, že jestli si chcete zkazit dítě, tak mu kupte chytrý mobil. Pokud chcete dítě kontrolovat, docela postačí ten tlačítkový a jestli mu budou děti ve škole smát, tak i přesto to bude stát za to, protože máte šanci, že vám z něj nevyroste nemyslící tupá ovce.

Přidat nový příspěvek