Re: Článek vystavili na ProtiProudu Petra Hájka

Ivan | 13.04.2016

Připouštím, že se dnešní mládež věnuje svým takzvaným hračkám jak je uvedeno autorem až moc, ale rozhodně nesouhlasím s tím, že tyto hračky způsobují degradaci současné populace. Chcete důvod? Fajn........ Je to způsobeno dnešním mizerným školstvím, které na jednu stranu tvrdí, že děti se budou učit takzvaně "škola hrou", ve skutečnosti ale pouze sedí v lavici a ti, kdo nemají od přírody dobrou paměť, se musí učit obyčejmým biflováním. A právě to biflování jim zanese mozek tísíckrát zkopírovanýma informacema. Já měl problémy se čtením už ve třetí třídě a to bylo vážení v roce 1987, kdy ještě žádné zmiňované hračky nebyly, nebo aspoň já je neměl. Moje starší dcera má problém se cokoliv naučit a její mladší dcera s tím problém nemá. Nicméně obě čtou knížky a obě tráví čas na internetu a na mobilu celkem podobný čas. Samozřejmě ta starší méně, protože ta mladší se učit nepotřebuje, prostě si to od přírody dobře pamatuje. Když to řeknu hloupě, od první třídy má štěstí na učitele. To ta starší měla od první třídy štěstí na samý hňupy!!!
Já jsem zrovna minulý týden svůj problém se čtením vyřešil a to návštěvou psychoterapeuta, který pomocí hypnozy vyčistil můj mozek a ukázal mi jak začít používat paměť. Dnes si po skoro 30 letech dokážu sednou ke knížce a číst, aniž bych musel cokoliv číst znovu a neusínal u toho. Ale chápu proč autor tento článek napsal. Je to proto, že používá stejné metody jako pedagogové, kteří nemají tušení, že by měli zvládat aspoň základy psychologie a uvědomili si, že než začnou děti učit, je potřeba jim ukázat jak se mají učit. Biflování totiž není úplně skvělá metoda a chápu, že to děti neuměj, protože páni pedagogové to sami neví, jak se má člověk učit. Já se musel všechno učit jako básničku, protože mi nikdy nikdo neřekl jak na to.
A jak jsem došel k závěru, že autor je stejný jako zmíněný pedagogové??? Jednoduše. Použití věty "Potřebujete se naučit číst knihy" je něco neskutečně barbarského!!! Dnešní děti potřebují pedagogy, kteří jim dokážou ukázat, jak snadno vstřebat informace odkudkoliv a jak si je uložit do paměti, aby je snadno z té paměti zase vyvolali, protože pak budou mít nejen dostatek místa na čtení ať už knížek, nebo čehokoliv jiného, ale budou mít i spoustu energie na jiné věci. Ale chápu, že takový jako je autor nedokáží pochopit co to je, se všechno biflovat jako básničku, protože mu to šlo od přírody samo.
Já se po návštěvě psychoterapeuta dal dohromady jak po stránce chuti začít číst, tak fyzicky. Více jak 4 roky mě trápila neuvěřitelná únava a ani doktoři nevěděli co s tím. Únava nyní zmizela.
Ať si autor nejdříve zjistí v jakém stavu je dnešní školství a teprve potom ať soudí!!! Protože jestli někdo souhlasí s pedagogem, který dává dítěti z diktátu pětku za pětkou a nechce na žádost dítětě ten oznámkovaný diktát dát, aby se dítě mohlo poučit z těch chyb, tak je u mě stejný barbar jako ten pedagog. Chápu, že tomuhle někdo neuvěří, ale já jsem tento problém měl skoro 30 let a teď ten problém zmizel, takže jsem živoucím důkazem toho, že chyba je na straně našeho mizerného školství a né na straně autorem zmiňovaných hraček. To s těmi diktáty je v současné chvíli problém mé starší dcery, která je zrovna z pedagogů, kteří ji učí už slušně na nervy. Teď už jen doufám, že se mi povede napravit aspoň částečně to, co ti učitelé dokázali zničit.

Přidat nový příspěvek