preháňate

Vôad | 04.04.2016

Ja si nemyslím, že tento článok je úplne pravdivý, súdiac podla vlastného prípadu. V podstate každý deň som online. Keď som nechodil do práce tak aj celý deň som trávil na nete, či už čítaním, počúvaním hudby, pozeraním filmov alebo rýchlo-skenom rozličných informácii. Odkedy chodím do práce, tak väčšinou iba večer som online, ale to je vedľajšie. To čo chcem povedať je, že pokiaľ ste stále zdraví človek, tak ako ja, nemáte problém aj preskenovať články v zmysle spomínaného F, ale taktiež nemáte problém prečítať článok od prvého písmena až po poslednú bodku (pokiaľ je článok zaujímavý). A keď vypnem net a idem spať, nemám najmenší problém chytiť a čítať knihu a pokiaľ ma baví, tak bez problémov dám aj niekoľko kapitol s veľkým nadšením. Sám píšem svoju knihu už 1 a pol roka a taktiež som mal pol roka tablet, do ktorého som čumel prakticky non-stop a nič to na mne nezanechalo :) .
No musím priznať, že článok má aj v niečom pravdu. Za A) Internet je podla mňa vizuálna droga, a závislosť na ňom je u veľkého počtu užívateľov porovnateľný so závislosťou na tvrdé drogy. Musím priznať, že keď sa niekedy ocitnem pár dní bez netu, nudím sa ako pes (hlavne z toho dôvodu, že zbožňujem filmy, hudbu a dobré seriály.. nuž a TV celé roky nepozerám a rádia som nikdy nepočúval a toto všetko mi omnoho plnohodnotnejšie vynahrádza internet)
Za B) Tieto moderné ,,hračky" niesu na vine, na vine je výchova a školstvo. To školstvo je vinné za to, že ľudia nemajú záujem o knihy a plnohodnotnosť, to rodičia sú vinní, že deti nemajú záujem o knihy a o duševné napredovanie. Nezvaľujme dementnosť systému a rodičov na technologické zázraky 21st. Internet, počítače, tablety, smartphony sú skvelými služobníkmi pre človeka, ale samozrejme pokiaľ je človek idiot (a nemôžu za to tieto veci, ale skôr rodičia a školstvo), môžu byť aj zlým pánom. Aj klobása je skvelá, ale pokiaľ sa ňou budete dláviť každý deň, zničíte si organizmus.
za C) Mladí ľudia, ktorí sú už otrokmi týchto technológii, si za to môžu sami, môžu za to rodičia, môže za to školstvo. Apple, Microsoft, Lenovo, Orange, O2, Google... sú v tom úplne nevinne. Pokiaľ nieste idiot, súhlasíte, pretože viete, že je to len otázka vašej vôle, ako žijete a akú dôležitosť dávate oným technologickým zázrakom vo vašom všednom dni. Pokiaľ ste idiot, tak ste idiot a smartphone, facebook a spol. za to nemôžu. ;)

Přidat nový příspěvek