Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prostě ten článek tak na mě působí

Pe-tri | 30.03.2016

Své "řekněme" k Vaším slovům jsou výrazem vstřícnosti k hledání správných slov a obrazů (modelu) k vystižení podstaty pojmu čas. Ano, mám svůj model, který pracuje jak s projevy času v 3D tak ve vícerozměrném prostoru. Co nemám, je pocit, že teď a tady je na místě to řešit. Vypadá to, že naše modely nebudou zcela kompatibilní, ale na druhou stranu to vůbec nic neznamená.
K Vaší otázce ohledně vlivu na Vašeho upřesnění na mé závěry pak mohu doříct asi tolik, že větší divergenci než to jak chápat pojmy "jediná kvalita prostoru versus kvalita prostoru" vidím v tom, že diskuse na toto téma by si zasloužila daleko přesnější vymezení předpokladů a pojetí pomocných pojmů jako prostor, rychlost, kvalita, objektivní a subjektivní čas ... a následně účelu existence časů jakož i užívání metafor/analogů k vystihnutí podstaty problematiky. Takže se omlouvám z diskuse, do které jsem se nechtě zapojil.
Vše dobré.
P.

Přidat nový příspěvek