Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prostě ten článek tak na mě působí

petržlen | 27.03.2016

Hoxu, úprimne ďakujem za podnety – pomáhajú mi upratať si myšlienky, preskúmať zákutia, ktoré boli ešte v tieni, a rozšíriť tak poznanie. Zopár (viacero) rokov naspäť som bol hrdý „neveriaci Tomáš“, ale odvtedy sa už dosť veľa vecí, ktorým „treba veriť“, a možno aj niektorých „dogiem“ (ale zďaleka nie všetky), premenilo na poznanie. Nie je ľahké presvedčiť ma o niečom, ani ВП СССР sa to ešte nepodarilo, ale som zvedavý a rád skúmam súvislosti. „Všetko zkúšajte; dobré podržte.“ (1Tes 5:21) Teraz viem, že niektoré veci je užitočné prijať, hoci si zároveň uvedomujem, prečo mnohí ľudia nie sú schopní uveriť. „Blahoslavení, ktorí nevideli a uverili.“ (Ján 20:29) Samozrejme nie čomukoľvek, ale „dobrej správe o Kráľovstve“ sa tuším oplatí. Nepresviedčam. ;-)

Korán bol pri formovaní „ľudského typu psychiky“ v istom historickom období oveľa účinnejší ako „kresťanská tradícia“, ale obávam sa, že to už dosť dlho neplatí.

Čo sa týka rozumu, tušil som hraničiaco s istotou, že sa v ňom dá čosi nájsť, že v ňom treba čosi hľadať, ale trvalo to nemálo rokov a vlastnými silami by som to asi nikdy nezvládol.

Přidat nový příspěvek