Re: Re: Re: Re: Tohle je ovšem přímo esenciální blbost

Sio | 27.03.2016

Já myslel, že když je něco zesměšňováno, poukazuje to na fakt, že je to blbé a tudíž i nepřijatelné. Leitmotivem té písně ostatně vůbec není řešit nějakou civilizátorskou misi, ale pobavit posluchače. Což se myslím vě většině případů povedlo.
Pokud bych měl říct, co z toho cítím, tak je to lehký úsměšek nad naivitou elit anglických kolonizátorů, odtržených od života kolonizovaných natolik, že oslněni svým mesianismem s nadutou sebejistotou vlezou i tam, kde je sežerou, aniž by se namáhali zjistit, co je tam čeká.
Ano, jsou lidé, kteří hledají nekalé motivace u ostatních i tam kde nejsou a podle svého přesvědčení je nacházejí, lidé podezřívaví a paranoidní. Zjevně, ač znám i takové, co chodí do kostelů, mají svůj vztah s Bohem neuspořádaný. Neslyší jej, protože mu neumějí naslouchat, v podstatě v tuto možnost nevěří.
Jsou pro ostatní většinou natolik otravní, že se jim dostává té odezvy, kterou svým jednáním evokují, což je v jejich paranoie utvrdí. Sami bývají v životě nešťastní a vyrábějí nešťastné i kolem sebe, hlavně v okruhu svých blízkých.
Je to tragédie.

Přidat nový příspěvek