Re: Re: Re: Ad Martin

Martin | 27.03.2016

Let je to skoro padesát. A optika je hollywoodská. Uvěřili jsme, že Amerika je nejlepší, nepřemožitelná, neprůstřelná, má nejlepší zraně, čipy, co umí řídit na dálku semianalogová letadla.... Uvěřili tomu i američtí politici, až na Keryho, protože toho poslední dobou dost školí Lavrov. Uvěřili tomu i ti američtí špijóni. Koukaj se na hollywoodské filmy a přesto, že nosí podprsenku a tanga jako náš pan velvyslanec Shapiro a chřestí kostma jako vodňanská kuřata, tak si hrají na Maldera a Bonda. Někdy si myslím, že Hollywood už musel vymýt hlavy i globálnímu prediktorovi.
Sakra ta slavná Amerika zkrachovala už v roce 1933, jen si toho nevšimli. Ano New Deal znamenal rozvoj, ale to skončilo Nixonovým šokem a Volckerem, který otočil Keynese naruby a léčil inflaci depresí. Zničil celou průmyslvou základnu. dnes je to rozvojová bublina. A ten zatracený Bulík je je odlesk zašlé slávy země, která zblbla a vyrábí Abrams, nepřemožitelný v televizi, který v reálu dostane arab s molotovovým kokteilem... Stará dobrá šedesátá a sedmdesátá léta, kdy ten národ měl ještě vizi a cíl.
Dám vám jednu radu. Zahoďte televizor....
Je to strašně let zpátky, co jsem jednou přišel domů a zjistil jsem, že moje moudrá žena odnesla televizor do sklepa. Něměla náladu mě každý večer slyšet nadávat u zpráv. Řekla mi, že mne má ráda i když nadávám, ale škodí to květinkám. To člověka odzbrojí.
Žijeme v úplně umělém světě. Ten reáný nám nic neříká. 737 není androidí tablet, do kterého stáhnete nějakou gamesu co lítá.
Tak potom nevěříte reálnému člověku, který zná reálný předmět. Věříte Hollywoodu. Já když potřebuju právní radu jdu za právníkem, když radu o letadle za pilotem nebo mechanikem, akorát z radou kam investovat nepůjdu za makléřem ale k holiči. Ale to se nedá bez odpojení od toho umělého světa pochopit. Vše dobré.

Přidat nový příspěvek