Re: Re: Re: Příběh

Sio | 26.03.2016

Ano, nebyl nám ani poskytnut nějaký lepší popis, jaká vlastně ta předpotopní civilizace byla. Nevíme jaká, nevíme, co máme hledat. Co uměla, co používala, jak byla její struktura, jaké jejich schopnosti, kultura, znalosti.
Umím si představit velmi mnoho variant civilizace, která má dobu průmyslovou a železnou za sebou. A která stojí na vyspělých biotechnologiích a jiných, duchovních paradigmatech.
Moc mi ale do toho nesedí představa, že by potřebovali lidské bioroboty a nedejbože je ještě vylepšovali vlastními geny. To je jako bych si vyrobil androida a pak měl potřebu ho oplodnit, abych ho ještě vylepšil. Připadá mi to směšné u civilizace, která je o stovky nebo tisíce let před tou naší současnou. Tak nějak primitivní, spíše než duchovní.
Takže jsem u toho zpět. Chybí alespoň elementární představa, jak by měla hypotetická předpotopní civilizace vypadat.
A co se týče potopy. Neumím si představit potopu světa, která by se křiklavě nebila se všemi základními znalostmi z fyziky, které máme. Kilometrová tsunami by na to na určitě nestačila, to jsem si jednoduše jist. Snad takovou variantu ani nepotřebujeme rozebírat nebo ano?

Přidat nový příspěvek