Pre "Petržlen"

Svetly | 26.03.2016

To, čo som napísal, a na čo ste reagoval bolo napísané pre osobu píšúcu pod nick "Pavel", na jeho prosbu.
Preto, keď som v titulku uviedol, že to je napísané aj pre iných (presne napísané že "nie iba pre neho"), je logické predpokladať, že boli mienení tí, ktorí majú množstvo informácií, ale nevedia sa v nich zorientovaťtak, aby našli vnútorný pokoj, ktorý nevyhnutne potrebujú aby boli zdravými aj telesne . . . .

Tak sa pýtam sám seba - čo ho viedlo k vstupu do začínajúceho dialógu, a prečo práve s použitím týchto výrazov . . . .
Veď podľa spôsobu, ktorým vstúpil do začínajúceho dialógu sa mu zdá, že k nim nepatrí.

A tak som sa rozhodol na to opýtať.

píšete: „Na túto odpoveď som čakal,“
1/ Prečo ste čakal práve na túto odpoveď, ktorá nebola určená Vám?
2/ Prečo ste nečakal na odpoveď na Váš predošlý vstup do diskusie, kde ste k problematike napísal Váš výklad „času“?
3/ Prečo neodpovedáte tam? Veď odpoveď tam máte . . . .

píšete: „ ,ale tu – iba reklama? :-o“
1/ Prečo „iba“ reklama?
Malo tam azda byť aj niečo viac? Trebárs Propagácia, alebo Propaganda? Alebo, práve preto, že presne chápete tieto výrazy, ste použil to „iba reklama“?

2/ Prečo iba „reklama“?
Považujete reklamu za Informáciu, alebo za prostriedok pre Manipuláciu?

3/ Prečo s použitím otázniku – keď to nebola otázka? Osvetlí to grafika „:-o“

4/ Prečo s grafickým prídavkom smejúcej sa (nie usmievajúcej sa) osoby?
Aby ste vyjadril smiešnosť môjho počínania? Vyjadril ste tým výsmech?

Píšete: „Ak chce človek nový dom, tak spravidla nezačína tým, že najprv zbúra svoj starý a až potom začína stavať nový na zelenej lúke. ;-)

1/ Považoval som za nedôstojné, vysvetľovať adresátovi použité obrazné vyobrazenie stavu ich momentálného vedomia i duševného rozpoloženia, že sa v skutočnosti nejedná o dom z tehál . . . .
ale že hovoríme o duchovných stavbách – ako je Stvorenie, ale i chrámy ducha v duši jednotlivca . . . . .

Svetly
P.S.: budem čakať na Vašu odpoveď

Přidat nový příspěvek