Re: Jak studovat KSB?

popolvár | 07.03.2016

páči sa mi myšlienka vzniesť otázku k zástupcom, či tvorcom KSB - s ktorou knihou začať (avšak uviesť, čo všetko už je preložené). Ak vychádzame z téz Vody mŕtvej a jej neoddeliteľnej súčasti DVTR, kde sa tvrdí, že základom všetkého a všetko zahŕňajúcim je HNR - hierarchicky najvyššie riadenie, či inými slovami BOH a ateizmus je slovo (aj keď etymologicky nesprávne) spájané s otázkou existencie, či neexistencie Boha a dialektika je základnou pracovnou metódou spoznávania procesov a javov objektívnej reality a následnej prípravy riešenia - reakcií na ne, tak ja som za to, aby prvou knihou bola Ateizmus a dialektika...
Keďže sa jedná o honorovaný profesionálny preklad, ktorý bude podstatne rýchlejší (všetky doterajšie preklady boli v rámci voľného času, a preto tak dlho trvajú), tak, ak sa zdarí, budú v rýchlom slede nasledovať ďalšie, plus ešte stále sa aj prekladá pôvodným systémom, tak aj ostatné knihy budú v podstatne kratšom čase k dispozícii (len aby sme ich stíhali čítať...)
Ešte raz, aby sa predišlo omylom: jedná sa o financovanie profesionálneho prekladu za účelom urýchlenia prekladacích prác, nech môžme pracovať s kompletnou databázou Vnútorného prediktora. Nejedná sa o financovanie tlačby kníh - to si môže každý vytlačiť z elektronickej verzie.

Přidat nový příspěvek