Re: Re: Re: Re: Re: Putin: paradox Vůdce

Lin | 13.02.2016

Nerozumíme si. Píšeš o Putinovi - skutečném, ruském prezidentovi. Já ale píšu o naší zemi. Putin není prezidentem naší země.
Narážela jsem na "bolest", kterou mi nepřímo i potvrzuješ = přílišné spoléhání "zbytku lidského světa" na Putina. "On to vyřeší, on to zvládne, on to splní".
Ano, máš pravdu, že to, co dělá, dělá hlavně pro Rusko a v konečném důsledku pro Slovany a všechny lidsky smýšlející lidi planety. Jenže - on sám jako "rytíř na bílém koni" daleko nedojde.
Jestliže i u nás (potažmo v každé zemi) nebudeme schopní najít své zástupce Putinova typu, rozpoznat je a podpořit, pak skončíme neslavně.
Píšeš, že člověk se pozná podle toho, co dělá - a já souhlasím. Jenže - umíme i my, dneska a v tuto chvíli, sami rozpoznat (bez toho, abychom si někde přečetli názory jiných), která z našich "politických celebrit" koná v náš prospěch, ve prospěch země? Když zabrousím na "lidové diskuse", tak si to nemyslím...
Tedy - svým příspěvkem jsem (nešikovně) položila otázku, zda naše gramotnost je už na takové výši, že poznáme zástupce Putinova typu - nebo budeme jen spoléhat na Putina, že "přijde, pomůže, vyřeší"? Budeme ho jenom obdivovat a věřit, že se jeho dílem "samo od sebe" změní i něco u nás? Nebo budeme pilně pracovat na své gramotnosti, abychom dokázali doma říct jasné "ano, ne" všemožným typům "celebrit", které se nám k vedení nabízejí?
V návaznosti na ukázku ze série "Smutné dědictví Atlantidy" vyjádřím ještě jednu svou obavu.
Scientologové jsou "koncepcí budoucnosti" pro kontrolu lidské psychiky. Obyčejnými slovy - vychovávají se tak lidé, jejichž psychika a způsoby řešení různých životních situací, zadaných úkolů, jsou předvídatelné. Prostě ti lidé se chovají podle určitého "nahraného software". Ono nejde jen o to, kdo se k nim otevřeně hlásí, ale jde o to, že takto jsou vychováváni manažeři pro všechny možné stupně řízení (ve firmách, továrnách, na úřadech...). A nejvíc se obávám, že zbytek "prostého lidu" je stejnými způsoby oblbován "ezozpůsoby", údajně dopomáhajících k duchovnímu rozvoji. Kolik lidí u nás ví, že jejich psychika, způsoby rozhodování, zkoumání světa a reakcí na něj (= "dělání si obrázků" a následné reagování) jsou pod cizí kontrolou a předvídatelné? Budou si vůbec schopní tohle uvědomit a postavit se na "vlastní nohy" svého myšlení, úsudku a reakcí? Našla jsem si, že Atlantida je u nás opěvovaná jako bájný vzor uspořádání lidské společnosti už někde od r. 2012. Kolik dneska tzv. "probuzených" vůbec chápe, k čemu směřují? Jak může takto vedený "duchovní život" reálně vyhodnotit "pozemské" děje a adekvátně na ně reagovat?
Proto si myslím, že způsoby "řešení" mnohých spočívají v "tiše se posaď a z povzdálí sleduj, ty nic nemusíš, ono se to vyřeší".
S těmi dějinami je to tak, že k dobrému obrázku a pochopení stačí poznat posledních cca 100 let vývoje v naší zemi, což nejspíš neodporuje tvému tvrzení.

Přidat nový příspěvek