Lenin a Putin

bigos | 11.02.2016

Mám pár postrehov, zatiaľ nemám úplne vyhranený názor, nestihol som sériu o Judášovom hriechu, ale vidím niekoľko spoločných prvkov medzi Leninom a Putinom.
1. spôsob, ako sa dostali k moci - Lenin, Trocký a celá tá banda vrahov s vlakom plným peňazí boli podporovaní určitými skupinami. Putinovi na ceste k moci pomohli tiež určité skupiny ľudí,spravili mu kampaň, dali mediálny priestor, pracovali s verejnou mienkou, vytvorili mu pozitívny imidž. Celý jeho volebný štáb patril k predstaviteľom tej ideológie, ktorá chce Putina odstrániť a proti ktorej dnes Putin bojuje.
2. Lenin po tom, čo nechal zavraždiť cára s jeho rodinou, uzamyká revolúciu vnútri štátu a začína pracovať v jeho prospech. Aj keď tzv. "elita" je vytváraná z neruských ľudí, známy je disproporčný pomer Židov v riadiacich funkciách krajiny po revolúcii. Keď sa k moci dostáva Putin, jedna z prvých vecí, čo urobil bola, že sa vysporiadal práve s tými, ktorým "vďačil" za svoj úspech. Začína zliepať kúsky krajiny a pracovať v jej prospech. Prvý človek od čias Stalina, ktorému ide o krajinu a národ a reálne za ne bojuje.
3. Postava Stalina, ako Gruzínca, s ktorým nikto nerátal sa vynára v histórii celkom nečakane. Po uchopení moci, tiež sa vysporadúva s tými skupinami ľudí, ktorí boli na svoje miesta dosadení po revolúcii.
Pre mňa je zaujímavá tá skutočnosť, že dosadení lídri krajiny sa neskôr otočili proti nim. O Putinovi to viem povedať s určitosťou, že začal pracovať pre ľud a krajinu, o Leninovi s istými pochybnosťami v kvôli konkrétnym dôvodom

Přidat nový příspěvek