Re: Re: Re: Re: Re: .

Cico Ciciak | 11.02.2016

Áno, neviem, prečo by som mal byť nacionalista alebo patriot, a byť za každú cenu nekriticky hrdý na svoj národ a vlasť. Ja si budem vážiť podľa mňa všetky dobré veci, ktoré naši predkovia spravili a vybudovali, nebudem spoločnosť, v ktorej som sa narodil, okrádať, ničiť a zapredávať, ale to neznamená, že sa nebudem snažiť naprávať tie podľa mňa špatné veci. Tiež nebudem bezhlavo a posadnuto lipnúť na tradíciách, rituáloch a dogmách len preto, že pochádzajú od našich predkov. A čo, keď pochádzajú? Sú snáď absolútne platné, nemenné a nemôžem prehodnocovať ich správnosť, praktickosť alebo morálnosť? A to kde je napísané? Nacionalizmus je u mňa niečo ako súbor nemenných a absolútne platných tradícií, rituálov a dogiem, kde sa už ľudia moc nezamýšľajú nad tým, či sú správne alebo nie. V podstate každý duševne normálny/zdravý človek vo svojom vnútri chce, aby všetci ľudia na Zemi žili v mieri. K tomu ale potrebujú dať na 1. miesto vo svojom živote morálku a metodológiu. A keď sa to raz naučia, tak potom zistia, že sú im všetky tie tradície, rituály, dogmy a relígie úplne k ničomu a nepotrebné. Ak dajú na 1. miesto morálku a metodologický prístup k riešeniu životných úloh a problémov seba a celej spoločnosti, tak v podstate nebude záležať na spoločenskom zriadení, systéme alebo ideológii (bez ktorej to nemôže fungovať), na ktorých sa dohodnú.

Přidat nový příspěvek