Re: INFORMACIE Z KTORYCH MRAZI

Lin | 01.02.2016

Jsem tak trochu zmatená z toho, cos tu napsala.
- Píšeš tiskacími a já nechápu, čím mají ta sdělení (slova) výjimečný význam.
- Výše píšeš, jak se "Putinovi podařil zázrak" a o příspěvek níž dáváš Chobota. Jak se to slučuje? Chobota poslouchat nebudu (na to se mám ještě stále ráda), tak netuším, co tak "významně mrazivého" tam sděluje. Že by snad změnil názor na Putina a Rusko? Já jen, že několik let zpátky tvrdil, že Rusko je země zla, jaká temnota se odtud šíří a ničí svět - a Putin je převtělený ďábel.
- Zděsila jsem se tvého vyjádření, že "mrvá voda přináší smrt a zkázu". To jsi vzala kde? Pohádky neznáš? Mrtvá voda má sice pochmurný název, ale nikdy nezabíjela, naopak zcelovala mrtvé tělo, dokaličené všemožnými ranami. V ruských pohádkách hojně používaný obraz, v českých také, zvláště těch Erbenových. Vždy šli hrdinové pro mrtvou a živou vodu a jedna bez druhé byla k ničemu. Mrtvá voda rozsekané mrtvé tělo zcelila tak, aby bylo pro budoucí život použitelné a funkční. A živá do něj život vrátila - a ještě i cosi přidala (na kráse, na moudrosti...). Alegorický obrázek pro proces přechodu od kaleidoskopického vnímání k mozaikovitému.
- Biblický koncept není na odpis, milá Jano. Stále se v něm pokračuje, úlohy se plní, jak to okolnosti dovolují. I ten "islám v Evropě" je součástí biblického projektu - a zde na stránkách to bylo už několikrát zveřejněné.
- Tvůj výčet náboženství, podstatně ovlivňujících svět, není úplný.
A islám není o nic nebezpečnější, než ta náboženství ostatní.

Přidat nový příspěvek