Re: Re: Re: trapne video

to je jedno | 27.01.2016

A kam ty peníze jako jdou? Mě to prostě nesedí a smrdí mi to manipulací jedné části lidstva proti jiné části lidstva... Netvrdím, že se nějaké to vykořisťování neděje - jistěže děje. Ale vysvětlete mi, proč mezi "nejbohatší" národy patří Korea (co vím, skoro žádné nerostné bohatství), podobně Japonsko, Tchaj Wan, Singapur... A není mi známo, že by dané národy byly zapleteny do kolonialismu či neokolonialismu... Tyto země a mnohé jiné si musí vše, co potřebují koupit, tvrdě zaplatit, vyrobit z toho produkty s vysokou přidanou hodnotou a ty na světových trzích s obrovskou konkurencí prodat, aby si mohli suroviny opět koupit... Já tvrdím, že pro bohatství národů je mnohem důležitější: vzdělanost + vysoká etika/morálka obyvatelstva i politicko-ekonomických elit. Pamatuji ze 70-tých let případy, kdy Japonští manažeři, když selhali, či byli odhaleni při páchání něčeho zločinného, běžně páchali sepukku! Tvrdé etické standardy Konfuciánského Singapuru rovněž stojí nepochybně za jeho ekonomickým úspěchem. Etika/morálka zjevně není brána v potaz žádnou ekonomickou školou dneška jakožto jeden z rozhodujících ekonomických faktorů! Příklad od nás: Naši vysoce zkorumpovaní politici způsobili ztrátu až 22 miliard Kč - http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/22-miliard-Tolik-pry-Svycarsko-vydela-na-kauze-Mostecka-uhelna-418713 Nebo si vzpomeňme, že nám naši vodu nyní prodávají Francouzko -Španělské koncerny z vodáren, které zde stály již za komančů přes vodovodní trubky vybudované komunisty... A takových příkladů je - vše vede však ke špatným mravům ekonomicko -politicko - právních elit národa. Stačilo by některé věci dát mimo zákon a vše začít tvrdě stíhat atd. A podobně to je v Africe! Co brání Burkině Faso poslat Západní těžaře do ( ! ) a realizovat si své nerostné bohatství jen pro sebe?

Přidat nový příspěvek