Re: Re: Re: Re: ach jo

pun | 24.01.2016

Když ono je tak jednoduché běžet dobrovolně ze studené nevlídné pastvy do teplého chléva, kde v lepším případě čeká střihač vlny, v tom horším pak řezník. Ale třeba mne vynechají, že?
Řekl bych, že Rusko zvolilo tu druhou cestu. Bolest, pot, slzy, zima a hlad ve spojení s probouzením národního uvědomění a národní hrdostí, přičemž se snaží to spojení s válkou, utrpením, ponížením a smrtí co nejvíce omezit, přičemž tyto atributy jsou ve vývoji přítomny (třeba Donbas). Dnes například mediálně popularizují Čečnu a nabízí srovnání jejích rozbitých měst a vesnic válkou a současného mírového soužití národů, spojeného s masovou národní podporou Kadyrova celému Rusku. Ve spojení s ruskou mentalitou by to mohlo fungovat. Uvidíme.
Btw. Všimli jste si, že v současné hysterii s uprchlíky nikdo v našich médiích, nebo jsem si toho alespoň nevšiml, nepoukazuje na soužití jednotlivých náboženství v Rusku, kde to podle všeho tak či onak funguje? Občas se zmiňují ty ruské formy a metody samozřejmě bez poukazu na zdroj, ale bude to v našem společném zatím spokojeném stádečku fungovat? Pochybuji. Hlavně že zatím já osobně nejsem na řadě, o tom to je a s tím loutkáři počítají. Jako když vaříte tu žábu .........

Přidat nový příspěvek